KULTURA

Coś nie tak

0

Nie mów nic – szkoda słów. Przecież ja i tak już wszystko wiem. Nie, to nie, bywaj zdrów. Druga szansa nie powtórzy się. Licz do trzech – wyjdź lub wejdź, tylko dłużej czekać nie każ mi. Nie mam już nastu lat. Zresztą nie masz ich też ty. Tyle chcę ci dać – czemu nie chcesz brać? Może jednak to nie ze mną jest coś nie tak? Coś nie tak…, coś nie tak…, coś nie tak. Z dnia na dzień śnisz się mniej. Kiedyś będzie ten ostatni raz. Skoro tak lepiej jest, to dlaczego wciąż mi żal. Tyle chce ci dać – czemu nie chcesz brać? Może jednak to nie ze mną jest coś nie tak? Coś nie tak…, coś nie tak…, coś nie tak.

Dagmara i Martyna Melosik to laureatki Nagrody Publiczności podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2018 roku. Właśnie nagrały kolejny singiel. Siostry uchylają rąbka tajemnicy, że piosenki na przygotowywanej płycie będą o miłości. Choć taki temat nie był celem samym w sobie.  – W zależności od tego, która z nas tekst pisała, dawałyśmy sobie wolną rękę i te uczucia spływały na papier i tym sposobem okazało się, że właśnie o tym chcemy pisać na tym etapie życia – mówi Dagmara. Zaznaczyła, że siostry nie zamykają się na inne tematy, ale póki co są to piosenki o miłości, choć autorki starają się, aby mówiły o różnych odsłonach uczuć. Aranżacją zajął się Olek Świerkot, który sprawił, że prezentowana dzisiaj piosenka „Coś nie tak” lekko przypomina folk, choć nie z tą myślą była komponowana. Premiera utworu miała miejsce pod koniec czerwca br. Siostry Melosik piszą o piosence, że to niespieszna opowieść o tęsknocie, której ascetyczna, niemal mantryczna forma stopniowo wciąga słuchacza w przeżycia głównej bohaterki. „Chociaż jest to jeden z naszych ulubionych utworów, nie planowałyśmy tworzenia do niego teledysku. Na zmianę decyzji wpłynął film „Nóż w wodzie“ Romana Polańskiego, który posłużył nam za inspirację. Jego bohaterowie, odcięci od świata na jachcie w upalne lato, zmuszeni są do konfrontacji ze swoimi uczuciami i sobą nawzajem. „Coś nie tak“ swoim klimatem nawiązuje do wcześniejszych piosenek „Batumi“ i „Równocześnie“ i ostrzy apetyt na cały album, bo tak relaksujących dźwięków, ale też i dobrych tekstów w polskiej piosence niestety ciągle jak na lekarstwo.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz