KULTURA

Córeczko

0

7:15 niedzielny ranek. Ciągle zaspana cichutko mówisz tak „Mamo już pora wstać”. Milion pomysłów i setki pytań. Wciąż roześmiana i piękna niczym sen. Dziś wiem, co ważne jest. 7:15 niedzielny ranek. Słyszę jak w zamku cichutko zgrzyta klucz. Zasypiam, bo wiem, że już jesteś tu. „Mamo za bardzo się o mnie martwisz, jestem dorosła i potrafię o siebie dbać”. Tak mówisz, a ja mam zwalczyć mój strach. Tak szybko płynie czas… Wczoraj maleńką i taką bezbronną tuliłam w ramionach. Powiedz mi jak, jak mogę cofnąć czas. W tej pięknej kobiecie ja wciąż widzieć chcę mojej małej córeczki twarz. Dorosłaś szybko tak, dla mnie jesteś niczym skarb. Chcę słyszeć Twój głośny śmiech. Ciągle pamiętać każdą łzę i wszystkie Twoje smutki. Chcę grać kołysanki do snu póki nie zaśniesz słodko znów. Maleńka i bezbronna. Szybko tak ucieka czas, cenny czas 7:15 niedzielny ranek. Ciągle zaspana z czułością mówię tak: „Skarbie już pora wstać”. To jest Twój dzień piękny jak ze snu. W tej białej sukience odchodzisz i wiem. Swoje serce oddałaś już. Dorosłaś szybko tak, dla mnie zawsze będziesz niczym skarb…. Dorosłaś szybko tak, dla mnie zawsze będziesz niczym skarb….

Monika Urlik jest wokalistką, o której zrobiło się głośno za sprawą piosenki „Nie Wie Nikt” z 10 odcinka 4 sezonu serialu „Prawo Agaty” z 2014 r. Urodziła się w 1983 r. w Dzierżoniowie, ukończyła szkołę muzycznej w klasie skrzypiec, czego uczyła się mając już 9 lat. jest kompozytorką i aranżerką. Piosenki dla siebie pisze sama – tak było poruszającym utworem „Nie Wie Nikt”.  Zdobyła wiele nagród na najróżniejszych festiwalach i konkursach piosenki, jednak szersza publiczność poznała ją dopiero przy okazji występu w muzycznym talent show The Voice Of Poland w 2011 r. Będąca wtedy mamą już dwójki dzieci Monika Urlik brała udział w programie będąc w widocznej ciąży. Nie przeszkadzało jej to w ogóle podczas żywiołowego występu. Krótko potem urodziła Jaśminę – swoje trzecie dziecko. Wszechstronnie utalentowana wokalistka przegrała wtedy z Damianem Ukeje walkę o udział w finale programu. Ma jednak za sobą o wiele bardziej znaczące doświadczenia sceniczne. W 1998 r, gdy rozpoczęła naukę w Państwowym Liceum Muzycznym imienia Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, została laureatką III nagrody na I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Współczesnej Instrumentów Smyczkowych. Rok później zwyciężyła w X Festiwalu Piosenki „Karolek” we Wrocławiu. W 2000 r. zdobyła I nagrodę na VII Festiwalu Piosenki Angielskiej „Olimp” we Wrocławiu oraz Grand Prix na VIII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu, otrzymała również wyróżnienie w programie „Szansa na sukces”. W 2002 r. zaśpiewała w finale „Szansy na sukces” w Sali Kongresowej, zdobywając II nagrodę. W tym samym roku wzięła udział w programie „Droga do gwiazd”. W 2003 roku rozpoczęła współpracę z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Rok później rozpoczęła edukację muzyczną na wydziale rozrywkowym w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2005 roku założyła własny zespół oraz została współzałożycielką sekstetu gospelowego „Tribe of Alma”, z którym zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel Camp Meeting w Osieku. W 2005 r. została laureatką I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Vena Festival” pod patronatem Michała Urbaniaka, dzięki własnej kompozycji „Time after time”. Rok później z tym samym utworem zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Sopot na festiwalu TOPtrendy. W tym samym roku wsparła wokalnie płytę Tedego „Esende Mylffon” w utworach „Blask” i „Jakby jutra miało nie być”.

„W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. 

Komentarze

Zostaw swój komentarz