KULTURA

Cokolwiek

1

Pamiętam, nie raz serce zalane płaczem. W niewoli umysłu: nienawiść, miłość, radość, łza. Burzliwy krzyk dławi zdobiona mowa, lecz, w odbiciu wody wciąż: nienawiść, miłość, radość, łza. Stłamsić, wykrzyczeć, nie wiem sam. Chcę, byś wiedział, że cokolwiek dzieje się, nie zmieniam się i jestem. A to, co wokół nas, to tylko sprawy, którym trzeba razem sprostać. Pamiętam, mówili: milczenie złotem jest. Lecz w klatce rozmyślań: nienawiść, miłość, radość, łza. W lustra zwierciadle uśmiech smutkiem pachnący. Znów liczę oddechy. Nienawiść, miłość, radość, łza. Stłamsić, wykrzyczeć, nie wiem sam. Chcę, byś wiedział, że cokolwiek dzieje się, nie zmieniam się i jestem. A to, co wokół nas, to tylko sprawy, którym trzeba razem sprostać. Wybacz mi. Wybacz mi. Proszę, zaufaj, że w głębi, w głębi duszy chcę. Chcę, byś wiedział, że cokolwiek dzieje się, nie zmieniam się, jestem. A to, co wokół nas, to tylko sprawy, którym trzeba razem sprostać.

Klaudia Stępień jest autorką słów i muzyki kilku innych swoich piosenek, które w klimacie muzycznym i lirycznym są czymś więcej, jak poezja śpiewana. To nie jest jednak klasyczny soul, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Klaudia absolutnie imponuje siłą i czystością głosu, ale też niezwykłą zdolnością jego modulacji. Prezentuje teksty mocno refleksyjne, których istotą jest duchowe wnętrze człowieka i jego relacje ze światem doczesnym i światem wieczności. „Cokolwiek” to piosenka Klaudii nagrana w grudniu 2018 roku i utrzymana w klimacie charakterystycznym dla tego okresu. Jednak przesłanie, podobnie jak w znanych naszym Czytelnikom „3 minutach” zachowuje świeżość.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu.

1 Komentarze

  1. Jestem pod wrazeniem tej piosenki bardzo mi sie podoba.Piekna melodia piekny tekst

Zostaw swój komentarz