W Ciepłowodach przedświątecznym wydarzeniem był Przegląd Tradycji i Zwyczajów Bożonarodzeniowych. Zjechali się tu, jak co roku, wszyscy zamiłowani kultywowaniem obyczajów świątecznych, co w naszych „zabieganych” czasach jest miłym i cennym akcentem przygotowań do zbliżających się świątecznych dni.

Hala sportowa i świetlica szkolna przez wiele godzin w minioną niedzielę tętniła charakterystycznymi melodiami kolęd i pastorałek. W powietrzu unosił się błogi aromat wigilijnych i świątecznych potraw. Wokół mnóstwo było ślicznych, kolorowych, misternie wykonywanych ozdób choinkowych i stroików. Dzięki dobrej inicjatywie samorządu gminy Ciepłowody, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, można podpatrzeć pomysły na wystrój naszych mieszkań i domów, wypytać o wymyślne przepisy na niezwykle smakowite potrawy, ciasta i napoje, no i posłuchać jasełkowych śpiewów w wykonaniu najmłodszych mieszkańców gminy, ale też goszczących tego dnia zespołów śpiewaczych z całego powiatu ząbkowickiego.

Z imprezy nikt nie wychodził z pustymi rękoma. Można było zaopatrzyć się w fantazyjne produkty rękodzieła, jakimi zostaną ozdobione liczne choinki w naszej okolicy. Dało się też kupić niektóre wyroby kulinarne, a kto był cierpliwy i rozmowny, mógł zasiąść do stołu i na miejscu uraczyć się przeróżnymi „pyszotkami”. Całe spotkanie przebiegało w familijnej atmosferze rozmów, pogawędek, wspomnień i pogaduszek. Miłym akcentem było łamanie się opłatkiem ze wszystkimi uczestnikami przez wójta Łukasza Białkowskiego i przewodniczącego rady gminy Jacka Wolskiego. Wśród gości pojawili się m.in. wicestarosta ząbkowicki Waldemar Wieja, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Irena Balikowska i dyrektor Powiatowej Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Krystyna Szymańska.

Ciepłowodzki przegląd tradycji Bożonarodzeniowych stał się swego rodzaju prologiem świętowania w naszych domach i rodzinach. Wśród uczestników było już słychać o kolejnym podobnym wydarzeniu, które ma poprzedzać przyszłoroczne święta wielkanocne. Jak zatem widać Ciepłowody to miłe miejsce udanych spotkań z tradycją.

Komentarze

Zostaw swój komentarz