Wspólnota Księży i Braci Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich obchodzi 100-lecie obecności w naszym mieście. Już dzisiaj, tj. w sobotę 19 października br. o godz. 19:00 – nadzwyczajny koncert fortepianowy z okazji jubileuszu. Jutro, tj. w niedzielę 20 października o godz. 12.00 uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce ks. arcybiskupa Salvatore Penacchio.

W koncelebrowanej niedzielnej Eucharystii będą uczestniczyć biskupi diecezji świdnickiej: ks. bp. Ignacy Dec oraz ks. bp Adam Bałabuch oraz wielu duchownych z Polski i zza granicy. Liturgia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie transmitowana przez Radio Pallotti.FM.

Koncert fortepianowy poprzedzi uroczystości niedzielne. Utwory F. Chopina, R. Schumanna, E.Granadosa, I.Albeniza wykona Marta Łysagnicz. Wirtozka jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu dr hab.Mariusza Drzewickiego. Jest również absolwentką Podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak cenionych pianistów jak m.in.: prof. Grzegorz Kurzyński, prof. Andrzej Pikul, prof. Andrzej Jasiński czy prof. Jarosław Drzewiecki. Brała udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych (m.in. w Madrycie i na Teneryfie), a w roku 2013 została laureatką IV edycji programu Stypendium z Wyboru. W marcu 2015r. swoim recitalem zainaugurowała Dni Kultury Europejskiej na Uniwersytecie Lotaryńskim w Nancy (Francja). Jest aktywna jako prelegent muzyczny. Prowadziła koncerty w ramach sesji naukowo-artystycznych organizowanych przez Akademię Muzyczną w Łodzi, a także w ramach takich festiwali jak m.in.: Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, „W duchu Kolberga. 200 lat muzyki polskiej” w Tubądzinie czy „Muzyka w polskim dworze” w Dzierżąznej. W roku 2016 wygłosiła wykład: „Słuchanie Logosu. Zrozumienie poprzez dźwięki na przykładzie muzyki Chopina i Messiaena” w Szkole Filozofii i Teologii im. Jacka Woronieckiego OP w Warszawie. Oprócz działań artystycznych zajmuje się również pracą pedagogiczną. Obecnie prowadzi klasę fortepianu w Szkole Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej.

Komentarze

Zostaw swój komentarz