W ubiegłą sobotę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej dla młodzieży i dorosłych. Zawody zorganizowane zostały przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach i Klub Piłki Siatkowej ,,Faraon”.

Zawody otworzyli: Andrzej Regner – dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu i Tomasz Polak – prezes zarządu KPŚ „Faraon”. Do turnieju przystąpiło sześć zespołów, którzy rywalizacje rozpoczęli od rozgrywek w dwóch grupach.

  • Po rundzie zasadniczej w grupie A pierwsze miejsce zajęła drużyna Faraon I, drugie Społeczne Towarzystwo Siatkarskie Budzów, trzecie Gargamele Wrocław. W grupie B na pierwszym miejscu uplasował się zespół Breyt Grytan Oleśnica, drugie miejsce przypadło drużynie Faraon II, trzecie młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Ziębic.
  • W pierwszym meczu półfinałowym Faraon I pokonał Faraona II wynikiem 2:0 w setach. W drugim półfinale drużyna z Oleśnicy pokonała zespół z Budzowa także wynikiem 2:0. W meczu o trzecie miejsce w turnieju STS Budzów wygrał z Faraonem II 2:1.
  • W meczu finałowym o pierwsze miejsce   Faraon I pokonał siatkarzy z Oleśnicy 2:0. W zwycięskiej drużynie wystąpili: Paweł Dobrzański, Jarosław Kociuba, Kacper Przybyło, Maciej Zakrzeczkowski, Patryk Pruchniewski, Łukasz Sołtysik i Sławomir Trzcieliński. Najlepszym siatkarzem sobotnich zawodów wybrany został Jarosław Kociuba.

W ceremonii podsumowania zawodów uczestniczył burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz, który podziękował za udział w turnieju i wsparcie finansowe na szczytny cel. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy, materiały promocyjne gminy Ziębice. Najlepszym drużynom puchary wręczali burmistrz Mariusz Szpilarewicz, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Andrzej Regner oraz prezes KPŚ „Faraon” Tomasz Polak. Wszyscy uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek w postaci kiełbasek z grilla przygotowanych przez GCEiS oraz ciast, kawy i sałatek przyniesionych przez członków KPŚ Faraon.

Komentarze

Zostaw swój komentarz