We Wrocławiu odbył się V Dolnośląski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy Klubu Sportowego OS „ZAMEK” Opolnica po raz pierwszy uczestniczyli w tej dyscyplinie.

Skład całego zespołu to zawodnicy reprezentujący Dom Pomocy Społecznej w Opolnicy oraz jeden zawodnik WTZ przy DPS Opolnica. Zawodnicy z Opolnicy rywalizowali w wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nieustępujący deszcz utrudniał nie tylko widoczność, ale i uczynił kule jeszcze bardziej śliskimi, sprawiając mniej dokładności.

Duch walki sportowej jednak zwyciężył, a sportowcy dostosowali się do trudnej sytuacji, nie szczędząc sił w osiągnięciu jak najlepszego wyniku sportowego. Tym samym potwierdzili słowa Billa Bowerman’a, amerykańskiego trenera, współzałożyciela firmy Nike, który powiedział: „nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, są tylko zbyt delikatni ludzie”.

Przygotowania trwały przeszło pół roku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Złoty medal w grze podwójnej zdobyły Daria Mazurkiewicz wraz z Pauliną Wilk. Drugie miejsce i srebrny medal Sebastian Wodziczko. Brązowe medale Rafał Piasecki oraz Anna Słupek. Indywidualnie pierwsze miejsce i złoty medal zdobył uczestnik WTZ Opolnica Artur Sitek. Impreza odbyła się 9 maja 2019 r.

Bocce to dyscyplina sportowa posiadająca wybitne walory rehabilitacyjne i integracyjne. Jest dyscypliną uniwersalną. Może ją uprawiać każdy, bez względu na rodzaj i stopień dysfunkcji. Ponadto, daje możliwość wyrównanej rywalizacji osobom z różnymi możliwościami funkcjonalnymi. Dyscyplina ta uczy tolerancji i szacunku do przeciwnika.

Poprzez: DPS „Zamek” w Opolnicy.

Komentarze

Zostaw swój komentarz