Bardo już w tym roku będzie mieć nowy Rynek. Placowi rozciągającemu się pomiędzy remizą Ochotniczej Straży Pożarnej, Urzędem Miejskim a ul. Noworudzką zostanie nadany charakter miejsca spotkań.

Dzisiaj to miejsce nie wygląda najlepiej, choć już kilka tygodni temu teren był niwelowany i porządkowany. Po rozpisaniu przetargu, latem będą trwały prace, dzięki którym centrum Barda zupełnie zmieni swój wygląd. Jak nas poinformował burmistrz Krzysztof Żegański, dotąd niezagospodarowany fragment Rynku, otrzyma zupełnie nowy wygląd. Chodniki i jezdnia będą wyłożone kostką brukową. Zostaną powiązane ze ścieżką spacerową prowadzącą wzdłuż placu zabaw za remizą OSP. Pojawią się też tzw. „meble miejskie”, czyli ławeczki i inne elementy umożliwiające wypoczynek i spotkania mieszkańców oraz gości miasta. Nie zabraknie też nowej zieleni ożywiającej to miejsce.

Realizacja tego oczekiwanego przez mieszkańców pomysłu będzie możliwa dzięki dotacji pozyskanej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wyniesie ona ponad 367 tys. zł, a wartość całego projektu jest szacowana na ponad 725 tys. zł.

2 Komentarze

  1. […] w samym centrum Barda układany jest nowy plac pomiędzy na tzw. „rynku”, co już kilka miesięcy temu sygnalizowaliśmy w naszym portalu. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, poza nowym chodnikiem i placem przed magistratem, nową […]

  2. […] coraz bardziej przypomina typowy miejski rynek. Prowadzone od kilku miesięcy roboty budowlane, o których już pisaliśmy w naszym portalu, zmieniają wygląd tej części Miasta […]

Zostaw swój komentarz