KULTURA

Aniele słabych

0

Aniele Boży, stróżu słabych, ty zawsze przy mnie, przy mnie stój, gdy słowo niby ostrze szpady zadaje mi serdeczny ból. Gdy chciałabym dusić białą szyję, bo sprawiedliwy we mnie gniew, Aniele Boży ze mną chwilę trwaj i mi ostudź krew. Ja tylko chciałabym jeszcze spojrzeć na krwawo-rdzawy ziemi skraj. Aniele słabym i pokornym daj wytrwać w niepokorze, daj. Kiedy ostatnią już szalupę porwały męty chciwych wód i nie ma już nadziei głupiej, i się odwrócił nawet Bóg, spraw, by mi strach nie spłoszył serca, by się nie wyrwał z moich ust daremnej skargi krzyk. Morderca niech bierze, co darował wprzód. Ja tylko chciałabym jeszcze spojrzeć na krwawo-rdzawy ziemi skraj. Aniele słabym i pokornym daj wytrwać w niepokorze, daj.

Pochodząca z Lipnicy Wielkiej 26-letnia Izabela Szafrańska pochodzi z wielodzietnej i muzycznej rodziny. Śpiewa od piątego roku życia, a z wykształcenia jest kulturoznawcą. Współtworzyła zespół El Saffron, który występując w „Must Be The Music”, doszedł do finału szóstej edycji. Grupa inspirowała się muzyką hiszpańską i sefardyjską. W ubiegłym roku zyskała jednak znacznie większą popularność, występując w telewizyjnym show „The Voice of Poland”. Oddajemy Wam „Anioła słabych” niech wzmacnia Wasze serca! – ogłosiła miesiąc temu Izabela Szafrańska prezentując światu swój nowy utwór. Klimatyczna, spokojna piosenka jest zarazem modlitwą o wytrwałość i odwagę. Kiedy pisałem wiersz „Aniele słabych”, nie spodziewałem się, że zaśpiewa go anioł tak mocny i wrażliwy – napisał w komentarzu pod teledyskiem Izabeli Szafrańskiej autor tekstu Grzegorz Walczak. Sama artystka mówi, że jest to piosenka opowiadająca o zwykłych ludziach, którzy borykają się z problemami mogącymi ich przerastać. To utwór o ludziach takich, jak my – podsumowuje Izabela Szafrańska.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz