Złoty StokAktualności

5 sekund mrożących krew w żyłach – jak wyglądał wypadek sprzed trzech miesięcy? [VIDEO]

0

Od kilku dni jest w sieci dostępny drastyczny – o czym należy uprzedzić – film ukazujący przebieg dramatycznie wyglądającego wypadku sprzed trzech miesięcy. Do zdarzenia na drodze krajowej nr 46 doszło w miejscowości Laski w gminie Złoty Stok.

Na filmie, nagranym przez videorejestrator w samochodzie jednego z uczestników kolizji, widać rozpędzoną ciężarówkę wjeżdżającą w zakręt. Na łuku nagle pęka jedna z opon po lewej stronie tego pojazdu. Wtedy kierowca traci nad nim panowanie, ociera się o inną ciężarówkę, a następnie wjeżdża na czołówkę z jadącym z przeciwka autem osobowym. Dosłownie zmieciony z drogi samochód osobowy wpada jeszcze na peugeota, w którym zamontowana była wspomniana kamerka.

W samochodzie ciężarowym pękła opona, co spowodowało, że kierujący tym pojazdem stracił panowanie nad autem – opisuje wypadek Ilona Golec – rzecznik prasowa ząbkowickiej policji. 22-letnia kobieta kierująca samochodem, staranowanym przez ciężarówkę osobowym została zakleszczona w aucie.

Kiedy strażakom udało się ją wydostać z auta, wciąż była przytomna. Została karetką przetransportowana do szpitala. Inni uczestnicy wypadku nie doznali poważniejszych obrażeń. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

W akcji ratowniczej, 12 marca 2019 r., brało udział 7 drużyn straży pożarnej ze Złotego Stoku, Kłodzka i Ząbkowic Śląskich oraz ratownictwo medyczne i policja. Policja wyjaśnia, że akta zdarzenia analizuje biegły z dziedziny rekonstrukcji wypadków. Film, który został opublikowany w sieci jest nowym ogniwem w rozpoznaniu przyczyn i przebiegu wypadku. Postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś. Prawdopodobnie zdarzenie to zostanie zakwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek i jeśli nic się nie zmieni, nikomu nie zostaną postawione zarzuty – dopowiada Ilona Golec.

video: Polskie drogi – You Tube

Komentarze

Zostaw swój komentarz