0

Na spotkanie wigilijne w bardzkiej gminie zapraszani są wszyscy mieszkańcy, którzy w tym okresie świątecznym chcą przełamać się opłatkiem z innymi, czują się samotni lub z różnych przyczyn nie mogą spędzić tego czasu ze swoimi bliskimi.

Przybyłych gości powitał burmistrz Krzysztof Żegański, który wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej w Bardzie Barbarą Strzelec oraz ojcem proboszczem Mirosławem Grakowiczem i kierownik OPS Wiesławą Horowską złożyli wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.

Następnie rozpoczęła się najważniejsza część Wigilii, czyli przełamanie się opłatkiem. Był to moment niezwykle wzruszający, pełen serdeczności i uśmiechu. Gdy wszyscy zasiedli do wieczerzy składającej się z tradycyjnych potraw tj. barszcz z uszkami, ryba, pierogi, kompot z suszu… W nastrój wspólnego kolędowania wprowadził obecnych zespół Wiolinek ze swoim programem świątecznym, przygotowanym specjalnie na tę okazję.

Burmistrz, komentując ten wieczór na profilu społecznościowym napisał m.in.: Łamanie się opłatkiem, wiele serdeczności, śpiewanie kolęd i tradycyjne potrawy wigilijne na stole… tak wczoraj było na Bardzkiej Wieczerzy Wigilijnej. Dziękuję za Państwa obecność, za wspólne chwile i życzenia.

Komentarze

Zostaw swój komentarz