0

O fatalnych skutkach działania nawet jednej porcji amfetaminy nie trzeba nikogo dłużej przekonywać. Tym bardziej, gdy mowa jest o tysiącu porcji w ręku jednej osoby.

Kilka dni temu w godzinach popołudniowych policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego, po uzyskaniu informacji, że mieszkaniec jednej z wiosek może posiadać w domu narkotyki pojechali do niego. W trakcie przeszukania w mieszkaniu znaleźli blisko 1000 porcji amfetaminy oraz prawie 2,5 kg tytoniu bez wymaganej akcyzy.

W momencie, gdy policjanci byli w mieszkaniu 26-letni jego właściciel wyszedł i bał się wrócić. Wiedział jednak, że kara jest nieuchronna i po trzech dniach sam stawił się na komendzie. Młodemu mężczyźnie postawiono zarzuty posiadania narkotyków. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za posiadanie tytoniu bez akcyzy czeka go sprawa sądowa o wykroczenie. Naraził bowiem skarb państwa na stratę w wysokości około 1500 zł.

Policjanci wyjaśniają obecnie pochodzenie narkotyków i tytoniu, jakim dysponował 26-latek. W toku postępowania badany jest także cel zgromadzenia takiej ilości obu substancji przez jedną osobę, więc sprawa może być rozwojowa.

Poprzez: KPP Ząbkowice Śląskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz