Marzec 2019 roku obfitował w sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego z oddziałami gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim podczas konkursów zorganizowanych w powiecie ząbkowickim: recytatorskim i ortograficznym.

Jakub Dziatczyk z kl. IIIb podczas eliminacji powiatowych XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK w Ząbkowicach Śląskich zajął II miejsce w kategorii starsi (opiekun artystyczny Mirosława Pastuch). Uzdolniony recytator będzie reprezentował powiat ząbkowicki w finale wojewódzkim, który odbędzie się 30 kwietnia 2019r. w Kłodzkim Ośrodku Kultury. W konkursie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie również laureaci eliminacji gminnych: Magdalena Zapotoczny (kl.IVa), Gabriela Ciapka (kl. IVa), Nikola Łuczak (kl. VIa), Katarzyna Ciapka (kl. VIIIb).

W Liceum Ogólnokształcącym im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śl. odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. W związku z tym, że 2019 został przez Sejm RP ogłoszony Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, edycja konkursu została podporządkowana właśnie temu twórcy. Naszą szkołę godnie reprezentowało troje uczniów: Kaspian Bielawski (kl. IIIc), Emilia Sowa (kl. VIIIa), przygotowani przez panią Mirosławę Pastuch oraz Natalia Wolak (kl. VIIIb), uczennica pani Aleksandry Rembiasz. Laureat ubiegłorocznej edycji konkursu Kaspian Bielawski – i tym razem nie zawiódł, zajmując II miejsce w kategorii gimnazjum.

Wszystkim naszym uczniom i ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje.

Dorota Twardowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.