Po raz jedenasty samorząd województwa wybierze Najpiękniejszą Wieś Dolnośląską.

Konkurs, podobnie jak w roku poprzednim, zorganizowany został w czterech kategoriach: „Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda Wiejska”, „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi” oraz „Najlepszy start w Odnowie Wsi”. Konkurs ten, zorganizowany przez urząd marszałkowski, to jeden z elementów wsparcia, jaki urząd przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Jego celem jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich.

Na Dolnym Śląsku podziwiamy wiele malowniczych miejscowości, ale zapewne jeszcze wiele urokliwych zakątków regionu zostało nam do odkrycia. Dzięki naszemu konkursowi po raz kolejny pokażemy, jak piękna jest dolnośląska wieś i jak pielęgnowana jest jej tożsamość – mówi Marcin Gwóźdź, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, który zachęca gminy do udziału w konkursie.

W ubiegłym roku miano „Najpiękniejszej Wsi” przypadło wsi Uciechów w gminie Dzierżoniów. Temat przewodni wypłynął tu niemal naturalnie – od nazwy miejscowości i jej mieszkańców, którzy jak pokazuje Galeria Uśmiechu, czyli jeden z projektów wsi – potrafią cieszyć się z życia i tą radością dzielić się z przyjezdnymi. Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska” niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem. Do ubiegłorocznej edycji zgłoszono ogółem 20 wsi z 13 gmin. − W tym roku również serdecznie zapraszamy gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie i zaprezentowaniu swoich osiągnięć w zakresie działań związanych z Odnową Wsi i szeroko rozumianym rozwojem obszarów wiejskich – zachęca wicemarszałek Marcin Gwóźdź.

Warunkiem uczestnictwa jest formalne zgłoszenie udziału przez gminę, poprzez przesłanie do urzędu marszałkowskiego wypełnionego formularza zgłoszeniowego. O wyborze laureatów zadecyduje komisja konkursowa powołana przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Zgłoszenia są przyjmowane do 25 kwietnia 2019 r.  Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej urzędu www.umwd.dolnyslask.pl w zakładce rozwój obszarów wiejskich. Dla laureatów przygotowano nagrody finansowe, dzięki którym będzie można dalej kontynuować działania wpływające na poprawę warunków życia na wsi, atrakcyjności miejscowości czy integracje mieszkańców.

Poprzez: UMWD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.