W centrum konferencyjnym na wrocławskim stadionie miejskim spotkali się producenci, dostawcy oraz użytkownicy podzespołów, maszyn i urządzeń dla sektora elektroenergetycznego. Pytania główne, jakie stawiali sobie uczestnicy konferencji brzmiały: jak oszczędzać na energii elektrycznej w przemyśle?, jak wykorzystywać odnawialne źródła energii?, czy inwestować w systemy smart city?

Wydarzenie pod nazwą „Energy Industry Mixer” skupiło ponad 70 najważniejszych producentów sprzętu i rozwiązań dla branży energetycznej, a także przedstawicieli instytucji wspierających sektor energetyczny. Wśród panelistów i uczestników spotkań byli także przedstawiciele Ministerstwa Energii oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Tematyka referatów, debat i nieformalnych obracała się wokół odnawialnych źródeł energii, inwestowania w systemy smart city oraz racjonalizacji zużycia energii elektrycznej w przemyśle. W konferencji uczestniczył zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki UMWD Tomasz Krzeszowiec.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny i jednocześnie skomplikowany jest proces poszukiwania i doboru partnerów oraz kontrahentów w branży energetycznej – dlatego też zdecydowaliśmy się na zorganizowanie spotkania, którego myślą przewodnią jest umożliwienie firmom i instytucjom z tego sektora spotkania z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów w możliwie najkrótszym czasie – mówił przed konferencją Fabrizio Bosetti, założyciel firmy Bosetti Global Consulting, która była głównym organizatorem spotkania.

Miasto Wrocław zaprezentowało inspirujące treści dotyczące zastosowań e-mobility, inteligentnej infrastruktury w mieście (transport, oświetlenie i linie telefoniczne), smart grids i inteligentnych liczników  oraz technologii zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.