Niebawem kończy się zima, a to oznacza, że już wkrótce będzie można rozpocząć jazdę po nowych trasach rowerowych typu singletrack, położonych na terenie gminy Bardo i gmin ościennych.

Łącznie w ramach projektu „Singletrack Glacensis” wykonano ponad 133 km tras położonych na terenie 7 gmin: Bardo, Bystrzyca Kłodzka, Gmina Kłodzko, Lądek Zdrój, Międzylesie, Stronie Śląskie, Złoty Stok. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej.

W gminie Bardo wykonano 31,5 km tras, które poprowadzone są m.in. do Przełęczy Łaszczowa, Miejsca Hrabiowskiego czy od Wilczej do Opolnicy/Barda. W ramach projektu posadowiona została stacja doładowawcza dla e-bików oraz stacja naprawcza (znajdują się one przy parkingu na ul. Skalnej w Bardzie). Nie ukrywa swojego zadowolenia z nowo powstałych tras burmistrz Krzysztof Żegański, który od lat stawia na rozwój turystyki aktywnej w Gminie Bardo.

Poniżej prezentujemy najnowsze mapy: Pętla Wilcza, Pętla Hrabiowska, Pętla Łaszczowa oraz Pętla Kłodzka. Już teraz zapraszamy wszystkich fanów kolarstwa górskiego na nowe trasy do Barda!

Do pobrania:
Pętla Wilcza
Pętla Hrabiowska
Pętla Łaszczowa
Pętla Kłodzka

Projekt „Singletrack Glacensis” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Poprzez: UM Bardo