11 lutego 2019 r. obchodzony był Światowy Dzień Chorego. W Bardzie, w intencji wszystkich chorych i cierpiących zamówili Mszę św. burmistrz Krzysztof Żegański oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Strzelec. Nabożeństwo odprawił ojciec proboszcz Mirosław Grakowicz.

Światowy Dzień Chorego to święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża. Msza Święta w Dzień Chorego ma nieco inny charakter. Jest uroczysta, a podczas niej udzielany jest sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo. Odprawiana jest w intencji zarówno przybyłych do kościoła, jak i tych, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogą przybyć na nabożeństwo.

Tegoroczny Światowy Dzień Chorego odbył się w Bardzie przy współpracy ojca proboszcza Mirosława Grakowicza, przewodniczącej parafialnego zespołu Caritas Pani Marii Dumowej, przewodniczącej klubu seniora Pani Anny Fajfruk, Urzędu Miasta i Gminy oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Bardzie. Chorzy, którzy uczestniczyli w Światowym Dniu Chorego otrzymali upominki, które zostały zorganizowane i przygotowane przez OPS w Bardzie (witaminy oraz życzenia otrzymane od sponsorów – aptek). Po nabożeństwie zebrani zostali zaproszeni na spotkanie, by przy herbacie i pysznych ciastach porozmawiać, spędzić miło chwile.

Podczas poczęstunku występowały dzieci z Zespołu „Wiolinek”, za co serdeczne podziękowania należy skierować do Pani Anny Bartkiewicz-Czai za przygotowanie programu artystycznego. Serdeczne podziękowania należą się także Pani dyrektor Wioletcie Piojdzie za przygotowanie przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bardzie upominków, które zostały rozdane osobom chorym. Na wielkie podziękowania zasługuje ojciec proboszcz Mirosław Grakowicz oraz za zaangażowanie i przygotowanie Dnia Chorego Pani prezes Caritas Maria Dumowa.

Wolontariusze: Anna Podgórska, Mateusz Giejson, Beata Rużyło, Anna Maszek, Lila Rzepka, Panie z Klubu Seniora, Panie z Zespołu Parafialnego CARITAS.
Pracownicy OPS: Justyna Pasieka, Izabela Dziwińska, Marta Kociołowicz.
Sponsorzy: Katarzyna Moczulewska „Apteka Melisa” Bardo, Justyna Pelak „Apteka NOVA” Ząbkowice Śląskie, Anna Zając „Apteka Centrum Zdrowia” Ząbkowice Śląskie, Mirosław Krag – DR. MAX,  Stanisław Słupczyński „Apteka pod Murzynem” Ząbkowice Śląskie, Zespół Parafialny CARITAS, Klub Seniora, Ewa Bronisz – wypieki.