W dniu 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od godzinnych porannych wolontariusze przemierzali ulice drogi Barda i gminy.

Mimo wiatru i chłodu wolontariusze czekali na datki od mieszkańców. Byli to: Maja Daniełowska, Ola Troicka, Alan Trocki, Kornela Troicka, Ala Ptasińska, Agnieszka Brzostek i Klaudia Stosor. Orkiestrę, jak co roku wsparła swoimi wypiekami Joanna Suchecka Paszek, przekazując cały przychód ze sprzedaży do puszki WOŚP.

Sztab fundacji miał miejsce w bardzkiej Salamandrze, gdzie od godz. 17 rozpoczęły się licytacje. Atmosfera była gorąca, wylicytowano wszystkie przedmioty, sprzedano również plecaczki wolontariuszy, które są przez fundację WOŚP przekazywane wolontariuszom w podziękowaniu za ich pracę. Przedmioty na licytację otrzymaliśmy z Wielkiej Orkiestry, od Pani Marzeny Łukasik, Pani Aleksandry Sypiańskiej oraz Pana Tomasza Karamona. Bardzo dziękujemy za ich dary, gdyż udało nam się wylicytować te przedmioty za 2300 zł! Wszystkim, którzy licytowali a przy tym doskonale się bawili – dziękuję z całego serca! Jak co roku przeliczenia datków z puszek pomogła Marzena Stojko z mężem, w tym roku była to ciężka praca – otrzymaliśmy ponad 22 kg bilonu. W pracach sztabu uczestniczyli również Jakub Ptasiński i Norbert Kochanek.

Ostatecznie finał WOŚP w Bardzie zamknął się kwotą 9096,73 zł. Wszystkim za wszystko bardzo dziękuję i do zobaczenia za rok!

Szef Sztabu WOŚP Bardo Marta Ptasińska