Zapomnij o tych, co skrzywdzili cię, gdy robiło się ciemno, jakby nie było lata. Nie mamy tak grubych skór, by to nie trafiło w czuły punkt. Wiem coś o tym. Uwierz, wiem coś o tym. Zdradzili cię bliscy, a tak obcy, jakby stali za mgłą. To trochę jak zabawa w dwa ognie – czekasz aż piłka cię dotknie, a ty zejdziesz z boiska zbita jak pies. Kiedy zacznie się ściemniać, a moja ręka jak skrzydło zasłoni cię, będzie chronić przed ciemną wodą, mętną wodą. Odpocznij, zapomnij o tych, co skrzywdzili cię. Ciemna woda, mętna woda w twoich oczach pełnych obaw. Wspieramy się tyle lat. To, co między nami jest święte, choć tracę wiarę. Moja wiara blednie, bo kiedy patrzę ci w oczy, anioły i inne światy wirują mi w głowie jak blender. Ocal mnie od ognia, kiedy leżę sam w sypialni. Ogień liże parapety i firanki. To trochę jak zabawa w dwa ognie – czekasz aż piłka mnie dotknie. Zejdę z boiska zbity jak pies. To trochę jak zabawa w dwa ognie, w dwa ognie.

Fisz Emade Tworzywo to polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę hip-hopową, połączoną z takimi gatunkami jak jazz czy funk. Jej obecny skład tworzą” Bartosz Waglewski (Fisz), Piotr Waglewski (Emade), Michał Sobolewski, Mariusz Obijalski, Marcin Pendowski oraz Michał Baj (DJ Eprom). Formacja powstała w 2002 roku, od tamtej pory wydała 6 albumów studyjnych. Bartosz Waglewski – lider formacji mówił w jednym z wywiadów prasowych m.in.: „Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej gdyby nie hiphop lat 90tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS”. „Dwa ognie” to tytuł nowej kompozycji przygotowanej przez Fisz Emade Tworzywo. Utwór zapowiada nowy album, którego premiera będzie miała miejsce za kilka tygodni. Piosenka miała premierę zaledwie 10 dni temu, a już zyskała dobry odbiór.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.