W sobotę 19 stycznia 2019 r. na trasie biegowej „9 Buków” w Srebrnej Górze odbędzie się Bieg Świętego Floriana, czyli 8. Otwarte Mistrzostwa w Biegach Narciarskich Strażaków.

Trasy biegowe zawodów prowadzą przez malowniczą część Gór Sowich i Bardzkich tzw. „Trasę 9 Buków”. Start oraz metę zaplanowano na Przełęczy Srebrnej. Początek ścigania zaplanowano na godz. 11:00, natomiast biuro zawodów będzie otwarte dla chętnych od godz. 9:30. Długość trasy, na której będą się miłośnicy tej dyscypliny sportowej tradycyjnie wynosi około 12 km. Panie będą rywalizować na trasie krótszej o połowę, czyli 6 km.

Zawodnicy mogą zgłaszać swój udział w zawodach w dniu imprezy w biurze zawodów w godz. od 09:30 do 10:45 lub rejestrując się na stronie internetowej https://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/446. Zgłoszenia przyjmowane są do 16.01.2019 r.

Za udział w zawodach pobierana jest opłata startowa 20 złotych od osoby – którą należy wpłacić na konto Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie – numer konta: 81 9533 1014 2003 0000 0127 0001. Dowód wpłaty powinien zawierać: nazwisko i imię zawodnika, datę urodzenia.

Uwaga!!! Tegorocznej edycji zawodów przyświeca szczytny cel – a nawet dwa! Uczestnicy kibice mogą przyjemnie i zdrowo spędzić czas na świeżym powietrzu, jednocześnie pomagając dwójce dzielnych dzieci z Gminy Stoszowice – Ignasiowi i Natalce, którzy aktualnie biorą udział w innym biegu – biegu o polepszenie stanu swojego zdrowia. Zróbmy razem coś wielkiego!

Organizatorzy przewiedzieli puchary i nagrody dla trzech najlepszych osób w kategorii: strażackiej, indywidualnej mężczyzn oraz indywidualnej kobiet, a także dyplom dla najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów.

W przypadku gdy warunki atmosferyczne w dniu zawodów nie będą sprzyjały przeprowadzeniu biegu narciarskiego – odbędzie się bieg przełajowy, na zasadach określonych w regulaminie. Chętnych prosimy o zapoznanie się z programem oraz regulaminem zawodów. Regulamin Ósmego Biegu Św. Floriana – http://www.stoszowice.pl/news-1305-8_Bieg_Sw._Floriana_juz_19_stycznia!.html

Zapisy – https://zapisy.ultimasport.pl/zapisz/446