Z dbałości o jakość i wyjątkowy muzyczny przekaz, organizatorzy listopadowych Zaduszek Wokalnych w Kłodzku pragną po raz dwunasty podzielić się swoją ideą. Muzycy i pomysłodawcy koncertu: Agata Bilińska i Roho Konar, którzy obchodzą w tym roku 20-lecie swojej pracy artystycznej, wraz z Kłodzkim Ośrodkiem Kultury w tegorocznej edycji postanowili zaprosić wybitną postać polskiej wokalistyki w osobie Mietka Szcześniaka.

W sobotę 17 listopada 2018 r. o godz. 18:00 na scenie Kłodzkiego Ośrodka Kultury artysta pojawi się z towarzyszeniem zespołu w projekcie o nazwie „Nierówni”. Autorskie kompozycje Mietka Szcześniaka, z płyty o tym samym tytule, symbiotycznie korelują z poezją Księdza Jana Twardowskiego. Stworzenie tego albumu, jak przyznaje sam artysta, było jego wieloletnim marzeniem, a udało się je zrealizować przy współpracy tak wybitnych muzyków jak pianista Krzysztof Herdzin czy gitarzysta i kompozytor Paulinho Garcia, który zaaranżował warstwę muzyczną na tej płycie.

Wieczór otworzą Agata Bilińska i Roho Konar z autorskimi impresjami na tematy muzyczne stworzone specjalnie na ten wieczór. Zaduszki Wokalne to cykliczna impreza organizowana przez oboje muzyków od 2007 r. przy współpracy z Kłodzkim Centrum Kultury.