Wsparcie dla przedsiębiorców, instrumenty oddziaływania na rynek pracy, prawo pracy, zatrudnianie obcokrajowców – to główne tematy konferencji dla przedsiębiorców, jaka jest organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich pod hasłem „Współczesny rynek pracy”.

Konferencja Partnerstwa Lokalnego odbędzie się jako element programu Europejskich Dni Pracodawców 2018. Spotkanie, na które są zaproszeni pracodawcy, odbędzie się  w piątek 16 listopada 2018 r. w godz. 10:00 – 13:00 w Starostwie Powiatowym w Ząbkowicach Śląskich (ul. B. Prusa 5 – sala konferencyjna – I piętro).

Podczas Konferencji będzie możliwość zapoznania się z następującymi zagadnieniami:

  • wsparcie przedsiębiorców w ramach działań Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy,
  • prawo pracy w kontekście działań Państwowej Inspekcji Pracy,
  • Krajowy Fundusz Szkoleniowy w 2019 roku,
  • instrumenty rynku pracy oferowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich,
  • zatrudnienie cudzoziemca.

Podczas konferencji będzie również możliwość skorzystania z porad prawnych udzielanych przez pracowników Państwowej Inspekcji Pracy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Osoby, które są zainteresowane udziałem w Konferencji prosimy o potwierdzenie udziału telefonicznie pod numerami: 748166700 lub 748166703 w terminie do 15 listopada 2018 r. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Zachęcamy ponadto do obecności w następujących inicjatywach realizowanych w ramach Europejskich Dni Pracodawców 2018 w powiecie ząbkowickim w terminie 5 – 16 listopada 2018 r. w godz. 8:00 – 14:00 Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich.

  • Dni otwarte – konsultacje dla pracodawców: pracownicy PUP udzielają informacji na temat usług i instrumentów rynku pracy oferowanych dla pracodawców.
  • Wizyty studyjne uczniów u lokalnych pracodawców: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają możliwość zwiedzania lokalnych zakładów pracy i zapoznawania się z warunkami pracy.
  • Wizyty doradcy zawodowego w szkołach: doradca zawodowy podczas spotkań w szkołach poinformuje uczniów o lokalnym rynku pracy, zawodach przyszłości oraz pożądanych dla pracodawcach kwalifikacjach i umiejętnościach zawodowych.