Z Tobą fioletowy zachód nad Warszawą spijam. Teraz tylko tu i teraz ja Ty – Ty i ja. Obudzą się w Tobie lwy, a we mnie czarne koty. Nie chcę słuchać żadnych scen złych w radio i w TV. Kiedyś wszyscy zginiemy. Jak papier pognieceni. Jak drzewa w pień wycięte. Wtedy też z Tobą będę. Kiedyś wyginiemy. Wierni podnieceni. Tu w samym środku lata. Life is hard. Z Tobą chce oglądać rzeki, co samotnie płyną. Gwiazdy nad łąkami w środku lasów i jagód czarnych. Z Tobą chcę uciekać z miasta. Nawet mieć kłopoty kiedy wnet dogoni nas dinozaurów cień. Kiedyś wszyscy zginiemy. Jak papier pognieceni. Jak drzewa w pień wycięte. Wtedy też ze mną będziesz. Kiedyś wyginiemy. Wierni, podnieceni. Tu w samym środku lata. Life is hard. Tyranozaury…

Marcelina Stoszek – artystka i fizjoterapeutka. W liceum wygrywała zawody pływackie, w szkole muzycznej miała dwóję z fortepianu, a teraz Marcelina jest jedną z najbardziej obiecujących polskich wokalistek. Pochodzi z Cieszyna, studiowała wokalistykę w Katowicach. Pochodzi z rodziny bez muzycznych korzeni (mama jest lekarzem, ojciec elektrykiem, brat fizjoterapeutą), ale niepozbawionej muzycznych pasji (pod nieobecność mamy i brata, którzy nie lubili, gdy w domu głośno słuchało się muzyki – razem z ojcem puszczali na cały regulator Roxette, śpiewali i tańczyli). – Tata zawsze chciał grać na fortepianie, rodzice zapisali go na skrzypce. Ja chciałam grać na skrzypcach jak Vanessa May, a zapisałam się na fortepian – śmieje się. Z fortepianem nie poszło najlepiej, ale Marcelina uwielbiała śpiewać. – Jazz, funky, czarne rytmy, blues, wszystko to czułam. Choć jako dziecko nie zawsze śpiewałam czysto i poprawnie, miałam dobry feeling. Ktoś to w końcu zauważył – opowiada o sobie. Marcelina śpiewa, pisze teksty (po polsku i angielsku), komponuje, współreżyseruje klipy. Dosłownie dwa tygodnie temu ukazał się klip „Dinozaury”, w którym Marcelina śpiewa, tańczy i wciela się w bohaterkę intrygującej narracji.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.