W Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim uczcili na sportowo 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, 22 października 2018 r., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr II im. Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim został rozegrany turniej koszykówki.. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem wszystkich na sali przez dyrektora Arkadiusza Albrechta. Wszyscy odśpiewaliśmy hymn narodowy.

Wcześniejsze losowanie zadecydowało o kolejności rozgrywek. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji dwa boiska na których jednocześnie rozgrywane były mecze zarówno dziewcząt jak i chłopców. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek pełnili nauczyciele wychowania fizycznego w osobach Paula Łuczak i Grzegorz Czachor. Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas zawodów widoczne było duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair – play.

W grupie dziewcząt najlepsza drużyną okazała się reprezentacja klasy VIII, która zajęła pierwsze miejsce. Kolejno: II miejsce klasa VI, III miejsce klasa VII, miejsce IV klasa V A i V B. W grupie chłopców zwycięzcami zostali reprezentanci klasy VIII grupa 2. II miejsce zajęli uczniowie z klasy VIII grupa 1, III miejsce klasa VI, miejsce IV reprezentanci klasy VA , klasa VII i klasa V B zajęły V miejsce.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Mamy nadzieję, że rozgrywki będą miały charakter cykliczny i cieszyć się będą dużym zainteresowaniem uczniów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.