A w domu ciebie czekam. Kiedy wrócisz z daleka, usiądziesz ze mną cicho, opowiem tobie bliskość. Patrzysz w moje oczy – widzę świat szeroki, co ze mną razem przemierzasz, choć czasem ciemno i przepaść. Raz, dwa, trzy – liczę godziny i dni. Cztery, pięć – zmieniasz fikcję w rzeczywistość… Sześć, siedem – wciągam nosem cię jak tlen! Osiem, dziewięć – czuję, wiem. Raz, dwa, trzy… Rozbieram się. Ty patrzysz. Cztery, pięć… kawałek po kawałku pieść! Sześć, siedem… wryta w pamięć twoja treść. Osiem, dziewięć – czuję, wiem. Jeszcze nas nie rozdzielił czas. Starość nie dopadła. Może nam zapisany dzień, dwa?… Może długie  lata? Sporo wody upłynęło, bym widziała, co do czego. Póki siły starczy mi, wciąż poznaję na nowo nas.  Jak ocean głęboki, szukam do ciebie drogi. Chcę cię oswoić na później, gdy będzie jeszcze trudniej.  Dzielę na kawałki uwagi twojej ułamki. Czujnego ciała rytmy zapisuję w myśli. Raz, dwa, trzy – liczę godziny i dni. Cztery, pięć – zmieniasz fikcję w rzeczywistość… Sześć, siedem – wciągam nosem cię jak tlen! Osiem, dziewięć – czuję, wiem. Raz, dwa, trzy… Rozbieram się. Ty patrzysz. Cztery, pięć… kawałek po kawałku pieść! Sześć, siedem… wryta w pamięć twoja treść. Osiem, dziewięć – czuję, wiem. Jeszcze nas nie rozdzielił czas. Starość nie dopadła. Może nam zapisany dzień, dwa?… Może długie  lata? Sporo wody upłynęło, bym widziała, co do czego. Póki siły starczy mi, wciąż poznaję na nowo nas.

Magda Grabowska-Wacławek, polska ilustratorka, wokalistka, autorka tekstów i piosenek. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na scenie jest znana pod pseudonimem Bovska. Uznawana jest za jeden z najważniejszych debiutów muzycznych 2016 roku. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty „Kaktus” został wyprzedany 2 dni po premierze. Utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 14 milionów razy. Ta liczba stale rośnie. Artystka otrzymała Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla „Kaktus”. Bovska jest współautorką swojej debiutanckiej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim.  Artystka ma za sobą występy na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er, Orange Warsaw Festival, Slot Art Festiwal, Kraków Live Festival czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Od czasu premiery albumu Kaktus Bovska wraz z zespołem, który tworzą Jan Smoczyński i Paweł Dobrowolski, zagrała ponad 100 koncertów. Nominowana do nagrody Fryderyki 2016 w kategori Debiut Roku, oraz do nagrody MTV Europe Music Award w kategorii najlepszy polski wykonawca. Bovska od początku zaskakuje swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektu jest dopracowana do granic możliwości: od konceptualnego wydawnictwa (self-published), poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty. Premiera drugiego albumu PYSK odbyła się 31 marca 2017. Piosenka „XYZ” ukazała się dosłownie kilka dni temu, a Bovska jest w niej wokalistką i aktorką wcielającą się w rolę malarki.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.