Dobiegły końca prace przy budowie PORT-u w Opolnicy. Wykonawcą była firma Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe KAPI. Wartość robót to 416 380,33 zł przy dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynoszącym 190 890 zł.

Czym jest PORT? To skrót od: Punkt Obsługi Ruchu Turystycznego. To projekt innowacyjnego miejsca zlokalizowanego w Opolnicy przy szlaku pontonowo-kajakowym. W okolicy nie ma takiego miejsca, które jest ogólnodostępne, zarówno dla turystów jak i mieszkańców, dostępne całą dobę, po wcześniejszym powiadomieniu osób opiekujących się budynkiem. Będzie to miejsce odpoczynku i integracji, dające wiele możliwości rozwoju oraz organizacji wydarzeń i spotkań. Będzie możliwość schronienia się tam przy niekorzystnych warunkach pogodowych, ugotowania i zjedzenie swoich posiłków, odpoczynku. – Cieszy mnie, że kolejna miejscowość naszej gminy będzie miała ciekawe miejsce do spotkań – mówił w trakcie odbioru burmistrz – i mam nadzieję, że mieszkańcy szybko zagospodarują teren wokół i Opolnica będzie mogła być pierwszym miejscem rekreacyjnym nad rzeką z możliwością do plażowania na terenie naszego powiatu.

PORT jest uzupełnieniem działającego ruchu turystycznego, który doskonale wpisuje się w jego charakter. Odpoczynek na świeżym powietrzu, przy rzece, która w tym miejscu jest zabezpieczona malowniczą tamą, z możliwością zorganizowania sobie czasu wewnątrz budynku, jest niespotykaną atrakcją, z której skorzysta wiele ludzi.  Będzie miejscem promocji sołectwa i gminy oraz turystyki aktywnej, która stale rozwija się w okolicy. Stanie się też punktem, w którym mogą spotykać się mieszkańcy, by realizować projekty dotyczące rozwoju Opolnicy, bazując na historii, kulturze oraz walorach przyrodniczych i chronionych zwierzętach. Wyróżnia to Opolnicę i sprawi, że stanie się miejscem turystycznym i celem wypraw.

W odbiorze, oprócz komisji, uczestniczył burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański, właściciele firmy Kapi Waldemar Pietrzak i Andrzej Karpiński, kierownik budowy Leszek Jakubas, inspektor nadzoru Dariusz Miernik oraz radny Włodzimierz Biniaś.