13 października 2018 r. w Mikołajowie (gmina Stoszowice) odbyły się ćwiczenia międzynarodowe, w których uczestniczyły grupy z Polski, Niemiec i Czech. Tematem tegorocznego spotkania była misja zagraniczna w państwie „Sztosland”.

Zadaniami z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy, przedstawiały się następująco: kontrola graniczna – przeprowadzona przez Nadodrzański Odział Straży Granicznej w Kłodzku, pożar wewnętrzny – przeprowadzony przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich, budowanie zastawki – przeprowadzony przez Leśniczego Leśnictwa Wilcza oraz OSP Budzów, osoba z bronią we wstrząsie anafilaktycznym – przeprowadzona przez Komendę Powiatową Policji w Ząbkowicach Śląskich i OSP Budzów, pokaz ciecia pilarką – przeprowadzony przez Nadleśnictwo Bardo Śląskie, zdarzenie mnogie – przeprowadzone prze Wyższą Szkołę Medyczną w Kłodzku.

W ćwiczeniach uczestniczyła również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Budzowa, która wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez zespół pogotowia ratunkowego, policję i straż graniczną. Dzięki wsparciu osób i wspólnej pracy, wydarzenie było zorganizowane na wysokim poziomie. Koordynatorem i inicjatorem wydarzenia był druh Łukasz Sikorski z OSP Budzów.