W dniach 21-23 września w Ząbkowicach Śląskich odbył się Międzynarodowy Turniej Ząbkowice Śląskie Cup. Do miasta Krzywej Wieży zawitały najlepsze Akademie z całej Polski. Organizatorem wydarzenia była Szkółka Piłkarska Orlik we współpracy z gminą Ząbkowice Śląskie.

W turnieju wzięło udział Legia Warszawa, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Miedź Legnica oraz Banik Ostawa. W rozgrywkach wzięły udział młodzi piłkarze z rocznika 2008 i młodsi.

Zmagania młodych piłkarzy trwały dwa dni. Drużyny zostały podzielone na dwie 6-zespołowe grupy. Mecze rozgrywane były na głównej płycie obiektów ząbkowickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie na co dzień w IV lidze rywalizuje miejscowy Orzeł. Na murawie zostały wydzielone dwa boiska a spotkania były rozdzielone na sesje poranną oraz popołudniową. Podczas każdej do rozegrania były pierwszego dnia po dwa mecze. Organizatorzy zadbali nie tylko o sportowe emocje, ale też o odnowę biologiczną oraz rozrywkę dla młodych adeptów futbolu. Zaplanowano zwiedzanie krzywiej wieży w Ząbkowicach oraz laboratorium Frankensteina. To były dni pełne wrażeń.