Temat sobotniego spotkania nosił nazwę – „Kręgosłup – fakty i mity na temat bólu oraz profilaktyka zdrowotna”. Specjalista fizjoterapii Pan Tomasz Piojda przekazał wiedzę głównej przyczyny bólu pleców oraz jak ważne dla naszego zdrowia jest utrzymywanie prawidłowej pozycji i regularna aktywność fizyczna.

To ważne, aby starać się utrzymywać prostą postawę w trakcie siedzenia czy stania. Niemniej jednak, zbyt długie przebywanie w danej pozycji może również negatywnie wpływać na kręgosłup i tym samym prowokować występowanie bóli w jego obrębie. W rzeczywistości regularna aktywność fizyczna może nas uchronić przed bolesnością pleców. Oczywiście pod warunkiem, że ćwiczenia są prawidłowo wykonywane i nie korzystamy z bardzo ciężkich ciężarów na siłowni. Źle przeprowadzone ćwiczenia nie tylko nie pomagają, ale mogą nawet zaszkodzić na ogólną kondycję kręgosłupa.

Dziękujemy za zainteresowanie i już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Dbaj o Zdrowie” – sobota 20 października 2018 r., godz. 12.00.  Tematem kolejnego spotkania będzie „Bezdech senny, a choroby układu sercowo-naczyniowego”.