Szkoła Podstawowa w Ciepłowodach zakwalifikowała się do Programu Rządowego „Aktywna Tablica” w ramach którego otrzymała Monitor interaktywny AVTEK TOUCHSEREEN o przekątnej 65 cali, z wbudowanym komputerem wyposażonym w systemem Windows i Android oraz dwie tablice interaktywne.

Ten nowoczesny sprzęt został zainstalowany w gabinetach: informatycznym, matematyczno-fizycznym, językowym w kl. I-III. Urządzenia te posiadają  duże ekrany projekcyjne, z których obraz jest widoczny dla wszystkich słuchaczy w sali wykładowej lub uczniów w klasie. Powierzchnia ekranów jest czuła na dotyk, a monitor interaktywny umożliwia pracę wielu osobom na raz ( do 10 osób). Wygląda to tak, jak byśmy pracowali na bardzo dużym tablecie. Dodatkowo można, jak w przypadku tradycyjnych tablic, pisać i rysować. Ten nowoczesny sprzęt pozwala: obsługiwać programy z komputera lub aplikacje wgrane na monitorze, prowadzić interaktywne lekcje z wykorzystaniem zasobów internetowych w tym platform e-leargingowych, a dzięki wbudowanym głośnikom i W-fi wyświetlać filmy i materiały edukacyjne z każdego miejsca.

Wyjątkową właściwością pozyskanych urządzeń jest możliwość przygotowania dla uczniów ćwiczeń interaktywnych, które pozwalają dzieciom wchodzić w fizyczne interakcje z wyświetlanym na powierzchni tablicy materiałem poprzez przesuwanie liter, cyfr, słów, obrazów i tym podobnych za pomocą swoich rąk. Daje to naszym uczniom nowe dynamiczne doświadczenia i zmienia styl nauczania, a nauczycielom ułatwia i wzbogaca ich warsztat pracy.