Zakryj moje oczy, nie chcę byś zobaczył ile razy myliłam się. Zakryj moje usta, nie chcę byś usłyszał słów, których nie cofnę. Wiesz, z tobą łatwiej jest znosić cały świat. Dzielić dzień za dniem, gdy wkoło tyle kłamstw. Z tobą łatwiej jest mi zrozumieć gdzie popełniłam błąd i kim stałam się. Jestem bez żadnych szans, kiedy jesteś obok mnie. Z tobą łatwiej dzielić dzień za dniem. Jestem bez żadnych szans, kiedy obok jesteś ty. Niech zostanie wszystko tak, jak jest. A kiedy latarni blask oślepia nas ja zakrywam oczy kolejny raz. Jestem bez żadnych szans, gdy jesteś obok mnie. Z tobą łatwiej dzielić dzień za dniem. Tu gdzie teraz jestem wszystko widzę lepiej z odległości tych kilku lat. Z tobą mogę więcej, niech to trwa najdłużej, jeśli tylko Bóg da. Wiesz, z tobą łatwiej jest znosić cały świat. Dzielić dzień za dniem, gdy wkoło tyle kłamstw. Z tobą łatwiej jest mi zrozumieć gdzie popełniłam błąd i kim stałam się. Jestem bez żadnych szans, kiedy jesteś obok mnie. Z tobą łatwiej dzielić dzień za dniem. Jestem bez żadnych szans, kiedy obok jesteś ty. Niech zostanie wszystko tak, jak jest.

Marta Markiewicz występuje pod pseudonimem artystycznym Sarsa. Jest piosenkarką, autorką tekstów i kompozytorką. Gra na pianinie, ukulele, gitarze i instrumentach klawiszowych. Sarsa wykonuje muzykę z gatunku indie pop oraz muzyka alternatywna. Jej debiutancki album studyjny, „Zapomnij mi” ukazał się w 2015 r. i uzyskał status platynowej płyty. Ukończyła studia w Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku edukacja artystyczna.  Swoją karierę zaczynała w zespołach Fluktua oraz Sarsa Parilla. W 2011 r. wzięła udział w programie „Must Be the Music”, w 2013 wystąpiła w talent show „X Factor”, a w 2014 r. uczestniczyła w „The Voice of Poland”. W lipcu br. z anglojęzyczną wersją „Naucz mnie” – „Let It Go” oraz utworem „Indiana” reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w szwedzkim mieście Karlshamn, gdzie otrzymała nagrodę publiczności. W jednym z wywiadów Sarsa stwierdziła: „Traktuję swój głos jako instrument. Zawsze z podziwem patrzyłam na moich kolegów instrumentalistów, którzy potrafią grać z prawdziwą wirtuozerią. I marzyło mi się też, aby tę ekspresję móc przenieść na moje struny głosowe. Dźwięki, które wydobywam ze swego gardła mają poruszać: raz bawić, a kiedy indziej denerwować. Taka chyba powinna być rola każdego artysty, aby być bodźcem dla odbiorcy”. I dalej: „Zarówno w życiu zawodowym i prywatnym. Spotkało mnie tyle dziwnych sytuacji, że nie można powiedzieć o nich, iż są przypadkowe. Są zbyt wyjątkowe i ważne dla mnie. Trudno mi to opisać słowami. Ale wierzę, że Ktoś mądrzejszy ode mnie kieruje moim życiem, wiedząc co jest dla mnie dobre a co złe. Dlatego nie buntuję się przeciw temu, tylko biorę na klatę. Bo w finalnym bilansie okazuje się, że jestem szczęśliwym człowiekiem, któremu udało się spełnić piękne marzenia”. Piosenka „Zakryj”, do której słowa napisała i muzykę skomponowała Sarsa, ukazała się pod koniec tegorocznych wakacji letnich, klip jest zrealizowany niekonwencjonalnie, bo w formie wideokolażu. Poszczególne sekwencje nawiązują do zjawiska synestezji, gdzie słyszany dźwięk łączy się jednocześnie z kolorem, światłem, smakiem, dotykiem i kształtem. O tym otworze Sarsa napisała: „Utwór jest wielowarstwowy, to nie tylko muzyka i tekst oparty na moich doświadczeniach i wrażliwości, ale również dodatkowy symboliczny przekaz, którego odszyfrowanie pozostawiam indywidualnej kreatywności”.

W samo południe” w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.