Spinningowe Zawody Wędkarskie o tytuł Mistrza Koła PZW Ząbkowice Śląskie były ostatnimi zawodami zaliczanymi do klasyfikacji Wędkarz Roku. W niedzielę, 16 września 2018 r. na zbiorniku Kozielno, 30 zawodników i zawodniczek dokładnie o godz. 8:00 ruszyło brzegami jeziora, by złowić jak najwięcej ryp drapieżnych.

Najlepszym ta sztuka udała się wyśmienicie. Zawody odbywały się na żywej rybie, co oznacza, że wszystkie w dobrej kondycji wróciły z powrotem do wody. Zawodnicy po brzegu spacerowali parami i nawzajem potwierdzali swoje połowy. Po czterech godzinach „biczowania” wody najlepszym spinningistą roku 2018 okazał się Cyryl Chrobak, który złowił szczupaka 54 cm i kilkanaście okoni. Jego końcowy wynik to 4350 punktów. Drugie miejsce zajął Karol Pietkiewicz, a trzecie Krzysztof Kraciński. Wśród juniorów tryumfował Oskar Rogóż (2370 punktów), drugie miejsce wywalczył Gabriel Miszkiewicz, a trzecie Błażej Majerczyk. Wyniki zawodów spinningowych, zaraz po spławikowych i gruntowych, zaliczano do ogólnej klasyfikacji Wędkarz Roku 2018.

Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy taki konkurs został ogłoszony w ząbkowickim kole. Wędkarz Roku to zawodnik, który w trzech zawodach rangi mistrz koła zdobędzie w sumie jak najlepszy wynik. Wędkarza Roku poznamy na Balu Wędkarza, który odbędzie się 17 listopada 2018 r., a oprócz tytułu przypadną mu nagrody na łączną kwotę 1000 zł. Nagrody te ufundowali: Marcin Orzeszek – burmistrz Ząbkowic Śląskich, Michał Huć – były Prezes PZW Ząbkowice Śląskie oraz Zarząd Koła PZW Ząbkowice Śląskie.