W pełnej młodości moje marzenie się wywróciło. Ich głosy podnoszą się jak poobijane. Zignorujcie moje słowa i moje pragnienia. Jestem obcym Albertem Camusem. Napisz mi, że jest gorzej. Z dnia na dzień powietrze jest napięte, a moje milczenie nie mogło wystarczyć. Przechodzę na emeryturę, nie mogę iść. Czy to właściwy wybór? Historia mi powie. Wyjeżdżam, wyjeżdżam, ale kocham was – kocham was. Odejmuję twoją miłość i twoje uczucia. Odchodzę, ale cię kocham – kocham cię. Nie chcę samotnie przepływać przez ocean. Wychodzę, ale krwawię. Słuchajcie mojej duszy, mojego serca i jego uderzeń. Odchodzę, ale cię kocham – kocham cię. Trzymaj mnie za kruchą dłoń na zawsze. Pozostaję godny, nie jestem martwy, mimo nienawiści w ich wyglądzie. Jeśli wpadnę do wody, podejmę wysiłek, ponieważ wierzę w moją historię. Nawet mnie wspierasz, kiedy się mylę. W ciemną noc jesteś moją latarnią morską. Twoje uśmiechy są lepsze niż złoto. Twój głos prowadzi mnie we mgle. Czy to właściwy wybór? Historia mi powie.

Ibtissem Mennel, ma 22 lata, jest Francuzką pochodzenia syryjskiego i muzułmanką, studentką anglistyki z Besançon. Jej imię Ibitssem w języku arabskim oznacza „uśmiech”. Już jako mała dziewczynka była nadwrażliwy, a w muzyce znajdowała schronienie dla swoich emocji. Uczyła się sama gry na fortepianie i śpiewu. Już jako kobieta jest dumna ze swojej kultury i chce dzielić się nią poprzez muzykę. Kilka miesięcy temu oczarowała jurorów i widownię „The Voice of France” swoim wykonaniem piosenki „Hallelujah” Leonarda Cohena. Choć muzułmanka dostała się do kolejnego etapu programu, zrezygnowała z udziału w nim. Wszystko przez nagłośnienie jej wpisów na portalu społecznościowym, którymi w kontrowersyjny sposób komentowała zamachy terrorystyczne we Francji. W jednym z postów Mennel wyraziła wątpliwości co do terrorystycznej natury ataku z udziałem ciężarówki w Nicei w 2016 roku. Przeciw jej występom gwałtownie występowała część opinii publicznej związana z Izraelem. Kilka tygodni później, po tym jak muzułmanie zaatakowali kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray zabijając starszego i szanowanego kapłana, miała powiedziała: „Prawdziwym terrorystą jest nasz rząd”. Młoda wokalistka przeprosiła, mówiąc, że „oczywiście potępia terroryzm”, ale oznajmiła, że ​​odchodzi z programu. Na koniec nagrała filmik, który opublikowała na Facebooku. Zapewniła w nim, że „nie chciała nikogo skrzywdzić a sam pomysł, iż zrobiła to celowo bardzo ją boli. Będę nadal rozpowszechniać moje przesłanie pokoju i tolerancji, z dala od wszelkiego rodzaju fanatyzmu”. Nagrana w maju br. piosenka „Odchodzę, ale cię kocham” („Je Pars Mais Je T’aime”) zdaje się być klamrą niepomyślnego etapu w karierze Mennel.

W samo południe” w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.