Gdy wyszedłeś z moich snów i mogłam czuć cię pod palcami, wcale nie zmieniłeś się w złoto. To co było cudem w nas: wspólny niemy świat bez granic, mogliśmy go w głowach zostawić… Bo brakło mi sił, by zatrzymać Cię w marzeniach, jeszcze nie wywlekać nas na światło dzienne. Musiało tak być. To co nie istnieje, jest piękniejsze. Mogłam śnić, tam było nasze miejsce. Może pustka powie mi, może cisza wytłumaczy, czemu kończy się nam coś, nim zacznie. Niebo dzisiaj miało lśnić – teraz musi nas przeprosić za kolejny dzień i noc w ciemności. Wiedzieliśmy już przed świtem że cud w nas drzemie, dopóki go nikt nie spróbuje śnić na jawie.

Marta Bijan urodziła się w 1996 r. Śpiew to całe jej życie, bo już jako czterolatka występowała w konkursach wokalnych, później śpiewała w szkolnym zespole „Mini-Babki” oraz regularnie uczęszczała na zajęcia z nauki gry na pianinie. Za największy sukces i radość uważa ogromną oglądalność i słuchalność jej autorskich utworów na YouTube. Dodatkowo pisze teksty piosenek oraz wiersze. W 2014 r. Marta pojawiła się na castingu programu rozrywkowego – X Factor, gdzie zachwyciła swą wrażliwością wykonując cover utworu Miley Cyrus – Wrecking Ball. Po wielu etapach dotarła do finału, w którym zajęła 2 miejsce. W 2015 r. miała miejsce premiera debiutanckiego singla „Poza Mną”. Utwory Marty Bijan to muzyka nawiązująca do artystycznego popu, utrzymana w melancholijnej stylistyce. Są w nich dźwięki pianina, mroczne syntezatory, nostalgiczne teksty i pełny emocji wokal. Studiuje w Warszawskiej Szkole Filmowej i bardzo chce nakręcić dobry polski horror. Robi też zdjęcia, inspirowane właśnie filmami grozy. Pisząc o najnowszej płycie pt. „Melancholia”, która ukazała się tydzień temu, Marta Bijan pisze m.in.: „Zapoznaj się z nią w samotności, przy zgaszonym świetle, a jeśli uda ci się przebrnąć przez nią od początku do końca, wyjdź do ludzi, obejrzyj komedię i zapomnij o niej. Aż do następnego napadu melancholii”. Z tej płyty pochodzi też piosenka „Nasze miejsce”.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.