13 września 2018 r. uczniowie klas VI, VII i VIII i klasy gimnazjalnej w Ciepłowodach zgromadzili się w szkolnej świetlicy, aby po raz kolejny włączyć się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania organizowanej przez Prezydenta RP.

Udział w akcji Narodowe Czytanie stał się piękną i miłą tradycją naszej szkoły, w roku stulecia niepodległości szczególnie ważną. Młodzież mogła posłuchać fragmentów powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

Tekst czytali goście tego wydarzenia. Byli wśród nich wójt gminy Łukasz Białkowski, sekretarz gminy Robert Sarna, wiceprzewodniczącą rady gminy Ewa Lepka oraz Iwona Małozięć – bibliotekarkę Gminnej Biblioteki Publicznej. Do akcji czynnie włączyli się również gimnazjaliści: J. Adamowicz, K. Jarząb, A. Palac i W. Tekieli. Spotkanie przygotowała i tradycyjnie poprowadziła polonistka L. Krzewska we współpracy z bibliotekarkami M. Pakułą i I. Małozięć oraz Anną Olejnik-Rydz, która opracowała szatę graficzną. Wszyscy goście i uczniowie mogli otrzymać  znak akcji – pamiątkową pieczątkę.