W kwietniu br. wszyscy uczniowie klas III, dzięki osiągniętym wynikom nauczania, zostali dopuszczeni do egzaminu dojrzałości. W maju wszyscy przystąpili do matury. Po sesji sierpniowej Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich może się poszczycić 100-procentową zdawalnością matury 2018.

Już w lipcu, po ogłoszeniu wyników tegorocznego egzaminu dojrzałości, informowaliśmy w naszym portalu, że zdawalność matury w ząbkowickim LO wypadła lepiej niż średnio w liceach we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze. Według informacji podanej wczoraj przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, w skali całego kraju do ponownego sprawdzianu wiedzy przystąpiło ok. 45 tysięcy osób, co stanowiło prawie 15% wszystkich abiturientów.

W przypadku LO w Ząbkowicach w sesji sierpniowej egzaminy uzupełniły dwie osoby i tym samym zdawalność wynosząca w lipcu br. 98,3%, teraz jest na poziomie 100%. Łącznie tegoroczną maturę w ząbkowickim LO zdało 116 osób. To oznacza, że wszyscy absolwenci liceum uzyskali możliwość podjęcia studiów wyższych. Maturzystom i pedagogom raz jeszcze gratulujemy stuprocentowego wyniku.