Dzień dobry, dobrze zobaczyć Ciebie chociaż raz na jakiś czas. Już 8 rano, wiadomo, że nie zdążysz, więc nie trzeba biec. Popatrz dookoła, nikt tu nie wie po co żyć i o czym śnić. Za sobą zostaw górę trosk i wyrusz zanim zgubisz trop. Powiedz jak to jest… Że nie słyszysz mnie. I nic nie mówisz, a każdy dobrze wie że nie śpisz, gdy zapada zmrok. I nie wiesz kiedy zrobić krok. Powiedz jak to jest… Wracasz nad ranem. Blady świt odbija się od szyb i mgieł. Gonitwa myśli nie opuści Cię i ja to wiem. I znam ten bieg. W pośpiechu gubisz własny cień. Kolejny rok, kolejny dzień. I nie wiem jak to jest… Że nie słyszysz mnie. I nic nie mówisz, a każdy dobrze wie, że nie śpisz, gdy zapada zmrok. I nie wiesz kiedy zrobić krok. Powiedz jak to jest…

Zespół „Kwiat Jabłoni” tworzy rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewicz. Oficjalnie występują dopiero od marca 2018 roku ale już mogą pochwalić się świetnie przyjętymi koncertami. Duet ma na swoim koncie świetnie przyjęty utwór „Dziś późno pójdę spać”, który obejrzano już prawie 600 tysięcy razy. Popularność jest imponująca, biorąc pod uwagę staż muzyków. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień. Ich muzyka oscyluje jednak gdzieś pomiędzy folkową lekkością, a aktorsko – popowym kolorytem. Najważniejsze stają się jednak żywe dźwięki, minimalistycznie zaserwowanych instrumentów. W ich repertuarze nie brakuje polskich, autorskich piosenek o intrygujących tekstach, jak i anglojęzycznych przebojów takich artystów, jak Tracy Chapman, Bob Dylan, czy Paul Simon. Takim utworem jest m.in. „Dzień dobry” – posłuchajcie.

W samo południe” w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.