Bardo może pochwalić się kolejnym wydarzeniem muzycznym. W minioną niedzielę wysłuchaliśmy kolejnego koncertu, tym razem w ramach VI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego „Viva la Polonia”.

Dwoje młodych, uzdolnionych artystów z Niemiec wykonało wspaniały koncert na skrzypce (Kathrin) i organy (Alexander). Wysłuchaliśmy m.in. sonatę na skrzypce Arcangelo Corelii, chorał Jana Sebastiana Bacha, a także utwory Roberta Schumanna, Johannesa Brahmsa czy Henryka Wieniawskiego. Licznie zgromadzona publiczność długo oklaskiwała wirtuozów po zakończonym koncercie. Koncert wysłuchał również burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański, który objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem. Dyrektorem artystycznym Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego jest Magdalena Cornelius.

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu już teraz serdecznie zapraszamy Państwa w czwartek 30 sierpnia 2018 r. do Bazyliki Mniejszej w Bardzie na kolejne wielkie przedsięwzięcie: uroczysty koncert „Viva la Polonia” w wykonaniu Chóru i Orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. S. Hadyny pod dyrekcją Thomasa Corneliusa.

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego przed niedzielnym koncertem w bardzkiej Bazylice odbyły się warsztaty muzyczne.

Dzieci z Barda i goście z zewnątrz mogli poznać zasady gry na skrzypcach oraz instrumencie organowym. Najpierw Kathrin Spillner miała krótki wykład na temat gry na skrzypcach i mini koncert a następnie o organach, piszczałkach i innych elementach mających wpływ na grę na tym instrumencie opowiedział Alexander Annegarn. Wszystko zostało zakończone wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Najmłodsi i osoby dorosłe były zachwycone warsztatami. Było to dla nich niezwykłe doświadczenie, podobnie jak dla młodych i utalentowanych artystów z Niemiec, którzy po raz pierwszy w swojej karierze poprowadzili tego typu zajęcia.