Ona nigdy nie rozmawia. Ona nigdy nic nie mówi. Potrzebuje czułości. I myśli, że świat to nie tylko ten… Nie ma nic lepszego, aniżeli stać w miejscu, w środku lustra. tak jak powinno być. I kiedy jej głowa idzie w dół, i całe życie kręci się w nieskończoność bez żadnego powodu. I wszystko przychodzi znikąd. I nic nie pozostaje bez ciebie. Ona nigdy nie rozmawia. Ona nigdy nic nie mówi. Nie jest w sumie niczym dziwnym, jeśli pyta o przebaczenie – a nic nie zrobiła. Nie ma nic lepszego od pozostania w ciszy i myśleć o najlepszym. Ma lekkie lato, którego tutaj jeszcze, jeszcze nie ma. I całe życie kręci się w nieskończoność, bez żadnego powodu. I wszystko przychodzi znikąd i nic nie pozostaje bez ciebie Ona nigdy nie rozmawia. Ona nigdy nic nie mówi.

Nada Malanima z urodzenia i charakteru Toskanka, włoska piosenkarka i aktorka. Miłośnikom piosenek z Italii jest znana pod artystycznym pseudonimem Nada od 1969 r., gdy zadebiutowała na Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo piosenką „Ma Che Freddo Fa.” Wprawdzie utwór zajął 5. miejsce, ale stał się hitem we Włoszech przynosząc rozgłos młodej piosenkarce. Po raz kolejny wystąpiła na tym festiwalu w 1971 i wygrała konkurs. Nagrywała piosenki takich kompozytorów jak: Riccardo Cocciante, Antonello Venditti i Claudio Baglioni. Piosenki jednego z albumów skomponowali członkowie rockowego zespołu Reale Accademia di Musica. W drugiej połowie lat 70. zadebiutowała jako aktorka teatralna współpracując z takimi reżyserami jak Giulio Bosetti i Dario Fo. Nada zaczęła pisać też własne piosenki, m.in. „Ti Stringerò” i „Amore Disperato”, czyli największe przeboje artystki w latach 80. Ponownie przypomniała o sobie w połowie lat 90. przypominając swoje wcześniejsze piosenki w jazzowych opracowaniach. W 1999 r. Nada po raz kolejny pojawiła się na scenie Festiwal Piosenki Włoskiej w San Remo i utworem „Guardami Negli Occhi” rozpoczęła nowy, bardziej rockowy rozdział jej kariery. W 2003 Nada wydała swoją pierwszą książkę, „Le Mie Madri”. W 2011 r. ukazał się ostatni jak dotąd 22. album Nady pt. „Vamp”. Artystka sama napisała wszystkie znajdujące się na nim utwory. Piosenkę „Senza Un Perché” Nada nagrała w 2004 r. Utwór otrzymał „drugie życie 12 lat później, stając się muzycznym wątkiem jednego z najciekawszych współczesnych filmów, jakim jest cykl „Młody Papież”. W serialu znaleźć można afirmację konserwatywnych zasad i radykalną próbę ratowania tych tradycyjnych wartości przez postać bardzo młodego papieża. Piosenka Nady w tym kontekście jawi się jako swoisty hymn o wsłuchiwaniu się w prawdę i piękno ludzkiej duszy. Prezentowany klip jest nagrany ze scenami z filmu „Młody Papież”, ale mamy też nagranie z jednego z koncertów, jaki Nada dała na żywo.


W samo południe” w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.