Drodzy Mieszkańcy Ząbkowic Śląskich oraz Mili Goście! Zapraszamy na kolejne Dni i Noce Krzywej Wieży – już w najbliższy weekend, 6 i 7 lipca.

I w tym roku nie zwalniamy tempa – zabawa rozpocznie się już w piątek na plantach zamkowych, gdzie w piątek i sobotę wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej! Od 18:00 zabawa przenosi się na planty zamkowe, gdzie zagra zespół Flow Up, Horyzont, TABU oraz gwiazda wieczoru PERFECT. O godz 20:00 odbędzie się mega kolorowa – Eksplozja Kolorów. Po koncertach nie rozchodzimy się do domów, lecz wspólnie bawimy się na dyskotece pod gwiazdami!
 

W sobotę dla najmłodszych moc niespodzianek. Ul. Św. Wojciecha zamieni się w kolorową ulicę dla dzieci. Wyrzut balonów z Krzywej Wieży, Mini Naukowiec, warsztaty 3D, pokazy baniek mydlanych, działania plastyczne, plenerowe zajęcia sportowe, ścianka wspinaczkowa, fotobudki, wesołe miasteczko, dzień z chryzoprazem, to jedynie część atrakcji które odbędą się w sobotę, 7 lipca w Ząbkowicach Śląskich.

W Ząbkowicach Śląskich nocne zwiedzanie Krzywej Wieży nr 1 w Polsce – 139 schodów na szczyt – 2,14 m odchylenia od pionu na ul. Wojciecha. Zarówno w piątek, jak i sobotę, będzie możliwe od 9 rano aż do północy.

Warto więc wejść na Krzywą Wieżę i zobaczyć nocną panoramę miasta. Zachęcamy również do zwiedzenia  Sali Grabarzy – Laboratorium dr Frankensteina – Salę Mary Shelley, Izbę Pamiątek Regionalnych na ul. Krzywej  1. Nawiedzony Dom  to już stały element Dni i Nocy Krzywej Wieży. Najstraszniejszy dom  strachów i upiorów mieścić się będzie w ruinach zamku – atrakcja tylko dla osób o mocnych nerwach. Wrota strachu czynne będą w piątek i sobotę do późnych godzin nocnych.

Od godz. 10:00 do 14:00 w sobotę na ząbkowickim zamku będzie stał autobus do pobrania krwi „Krwiobus”. Sobotnie koncerty na plantach zamkowych o 18:00 rozpocznie ząbkowicka scena HIP-HOPu,19:00 zagra dla nas zespół MAŁPA. 20:00 – zespół Bethel jednocześnie odbędzie się Eksplozja Kolorów.  O godz. 21:30 gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Michał Szpak z zespołem. Po koncertach będziemy się bawić na dyskotece, którą poprowadzi GOORAL.