Powiedziałeś, że mnie kochasz, ale, że nie upadniesz (tak nisko). Więc jutro odjeżdżam. Jestem podróżnikiem wędrującym dookoła świata. Samoloty i samochody zabierają mnie daleko stąd. Mam całe życie przed sobą, lecz… Chcę uczynić Cię mym celem. Utrzymuję na Tobie swoje spojrzenie. Mogłabym ustatkować się bardzo szybko. Oh, Miłości! Widzę Cię wysoko w powietrzu, Miłości! Wiem, jak bardzo Ci zależy, Miłości! Lecz jeśli zostaniesz nazbyt długo, wiem, że odejdę.. Powiedziałeś, że mnie kochasz, ale, że nie upadniesz. Więc jutro odjeżdżam. I kiedy wzywa mnie droga jak uśmiech pojawiający się z letnią bryzą. Wiem, że gdzieś tu jest miejsce dla nas obojga. Oh, Miłości! Widzę Cię przy księżycu, Miłości! Wiem, jak bardzo Ci zależy, Miłości! Lecz jeśli zostaniesz nazbyt długo, wiem, że odejdę. Powiedziałeś, że mnie kochasz, ale, że nie upadniesz. Więc jutro odjeżdżam. Lecz jeśli powiesz „tak”, by śledzić Twe serce, „Tak”, by mnie zatrzymać w Twej głowie i ramionach dzisiejszego wieczora. Gdzie mogę świętować dzień, w którym poprosiłeś, bym została?

Lyeoka Okoawo to mająca nigeryjsko-amerykański rodowód zawodowa farmaceutką, której życie wypełnia śpiewanie. Niepowtarzalny głos Lyeoki jest magnesem dla zmysłu słuchu i inspiruje myśli. Piosenki przez nią śpiewane nade wszystko tchną aurą soulu. Zadebiutowała w 2004 r. albumem zawierającym poemat  pt. „Black and Blues”. Z kolei w 2010 r. wydała longplay pt. „Say Yes”, z którego pochodzi prezentowana dzisiaj piosenka. Poza życiem artystycznym Lyeoka jest zaangażowana w działalność założonej przez jej Jej rodzinę Fundację Amenawon. Celem organizacji jest pomoc biednym mieszkańcom jej rodzinnego kraju, czyli Nigerii. Refleksja nad losem człowieka biednego i opuszczonego jest motywem wielu jej wierszy i piosenek. Imię „Lyeoka” (w ojczystym języku Eskim) oznacza „chcę być szanowany”, a artystka jest wciela przesłanie swojego imienia zarówno na scenie, jak i działalności publicznej. Kierując swoją kulturą i wpływami przodków, dostarcza autentycznego i inspirującego przesłania o uzdrowieniu poprzez ekspresję w sztuce. Utwór „Powiedz: tak”, podobnie jak prezentowana już u nas ponad rok temu „Zapadam się”, niesie jedno z takich przesłań skierowanych do naszej zwyczajnej ludzkiej wrażliwości.

W samo południe” w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.