W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach odbył się uroczysty apel kończący rok szkolny 2017/2018.

W uroczystości, która miała miejsce 22 czerwca 2018 r., wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście: wicestarosta powiatu ząbkowickiego dr Mariusz Szpilarewicz, przewodnicząca rady miejskiej Ziębic Małgorzata Majewska-Stolarek i reprezentująca radę rodziców Magdalena Zakrzeczkowska. Jak podkreśliła w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Joanna Smętkiewicz, minął rok bardzo intensywnej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności, rok pełen wydarzeń i ważnych decyzji dla naszej społeczności szkolnej.

W tym roku szkolnym 16 osób otrzymało promocję z wyróżnieniem. Są to licealiści:
 • Adrianna Kruk – klasa I LOA – średnia 5,44
 • Wojciech Begierski – klasa I LOA – 5,25
 • Natalia Świtała – klasa – I LOA – 5,19
 • Ewelina Książek – klasa II LOA – 5,00
 • Aleksandra Dwojak – klasa I LOA –  5,0
 • Lucyna Wandzel – klasa I LOA –  5,0
 • Szymon Siembida – klasa II LOA – 4,89
 • Paulina Szymczyk – klasa I LOA – 4,80
 • Aleksandra Orłowska – klasa II LOA –  4,80
 • Ribana Kocela – klasa I LOB – 4,76.
W klasach technikum najwyższe wyniki uzyskali:
 • Paweł Drozdowski – klasa II TIM – średnia – 5,25
 • Izabela Cente-Bury – klasa II TGF – 5,07
 • Klaudia Kłębowska – klasa II TGF – 5,0
 • Dawid Malinowski – klasa I TIM – 5,0
 • Katarzyna Cente-Bury – klasa II TGF – 4,86
 • Aleksandra Fedyszyn – klasa  III TG – 4,75.

Osoby z najwyższa średnią w danym typie szkoły zostały rekomendowane przez Radę Pedagogiczną ZSP do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Są to: Adrianna Kruk (I LOa) z  liceum ogólnokształcącego i  po raz kolejny już Paweł Drozdowski z technikum (II TIM).

Izabela Cente-Bury, Wojciech Begierski i Mateusz Szwarc decyzją Rady Pedagogicznej zostali zgłoszeni do Nagrody Zarządu Powiatu Ząbkowickiego.

Stypendium Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Promocji ZSP Ziębice zostanie tradycyjnie przyznane we wrześniu. Stowarzyszenie nagrodzi również osoby z wzorową 100 % frekwencją. W tym roku osiągnęli ją: Natalia Świtała z klasy I LOa, Martyna Makowiecka z klasy II LO a i Maciej Kusz z klasy I LO a.

W kończącym się roku szkolnym bardzo wiele się działo, skupiliśmy się na nauce, na realizacji projektów i zdobywaniu doświadczenia zawodowego. Kończymy realizację kolejnej już edycji projektu: Erasmus+ realizowanej wspólnie Bad Mergentheim i szkołą z Borgonomanero z Włoch. Dobiega również końca projekt, realizowany z  grantu fundacji PZU „Sięgaj po Energię”, który był kontynuacją „Solarix-go”. Rozpoczęliśmy realizację 6 nowych projektów, które zakończą się w przyszłym roku szkolnym. Tradycyjnie już odbyło się wiele wymian zagranicznych: z Niemcami (Kaufmanische Schule z Bad Mergehtheim), z Austrią (Ebreisdorf) i ze Stanami Zjednoczonymi. W tym roku – w czerwcu – gościliśmy młodzież wraz z opiekunami z Brighton; w przyszłym roku nasi uczniowie będą mieli okazję odwiedzić USA.

W tym roku szkolnym zostały także podpisane ważne dla jakości kształcenia w naszej szkole umowy patronackie: z Komendą Powiatową Policji, która już wprowadziła ciekawą ofertę dla klas policyjnych, oraz z Zespołem Uzdrowisk Kłodzkich w Polanicy Zdrój, która zapewnia naszej młodzieży z branży gastronomicznej naukę zawodu na najwyższym poziomie. Uczniowie techników już po raz drugi mogli odbywać praktyki zawodowe za granicą. W tym roku szkolnym z oferty szkolenia na Malcie skorzystało 32 uczniów, którzy na apelu odebrali certyfikaty potwierdzające międzynarodowe doświadczenie zawodowe.

Podczas apelu zostali także nagrodzeni szkolni sportowcy, także ci, którzy w przedostatnim tygodniu roku szkolnego reprezentowali nas na interdyscyplinarnych zawodach w Külsheim w Niemczech. W ogólnej klasyfikacji najlepszy wynik i srebrny medal uzyskał Paweł Pieńkowski z klasy I LO b. Szczególną sportową nagrodę otrzymała również tegoroczna absolwentka klasy III W – Agata Lebowska – wszechstronnie utalentowana sportsmenka oraz niezwykle rzetelna zawodniczka i reprezentantka szkoły we wszystkich grach zespołowych.

Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy osiągnięć i życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

Redakcja ZSP