Tegoroczne Dni Barda odbędą się w dniach 16 czerwca oraz 23 czerwca i będą miały charakter biesiadno-ludowy. Pierwszy dzień święta naszego miasta, odbędzie się już w najbliższą sobotę w parku za Nysą.

Imprezę rozpoczniemy od sztafety sportowej dla małych i dużych oraz pokazem sztuk walki KICKBOXING, którą zaprezentują wychowankowie klubu sportowego HERAKLES Fight Club z Kłodzka. Swoje taneczne umiejętności zaprezentują również dzieci z sekcji tanecznej FO Salamandra. Nie zabraknie również konkursów i zabaw dla najmłodszych. Będą warsztaty plecenia wianków świętojańskich, malowanie buziek, kącik plastyczny oraz dmuchańce. Organizatorzy przewidzieli również darmowe kiełbaski z ogniska. Nieco starszą młodzież zapraszamy na występ naszych artystów Julii Topolanek oraz Pauli Bernaczek..  W klimat taneczny wprowadzi nasz Waldemar Bałwas ze swoim mini recitalem „Piosenki z tamtych lat…”  O 20.00 rozpocznie się DISCO SHOW ZA NYSĄ występem zespołu Jumbo Africa oraz Dżedi z FIRE SHOW. Po gorących rytmach występów odbędzie się pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka pod gwiazdami.

W sobotę 23 czerwca zainteresowanych zapraszamy na wyjazd do Czech na imprezę organizowaną w ramach polsko- czeskiego projektu „Cztery pory roku w Polsce i Czechach” z Miastem Czeska Skalica.  Szczegóły na temat wyjazdu na imprezę udzielane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Referacie Rozwoju i Promocji lub pod numerem telefonu 74 81 71 478 wew. 74. Szczegóły na osobnym plakacie. Zapraszamy na Spływ na BELE CZYM oraz obrzędy Nocy Świętojańskiej. Szczegóły już wkrótce.