W ramach wizytacji kanonicznej 4 czerwca 2018 r. Szkołę podstawową nr 1 w Ząbkowicach Śląskich odwiedził gość szczególny ks. biskup Adam Bałabuch.

Wizyta tak niezwykłego gościa była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów szkoły. Na to spotkanie zaproszony został pan burmistrz Marcin Orzeszek oraz ks. dziekan Marian Mądry. W imieniu całej społeczności szkolnej Księdza Biskupa przywitał pan dyrektor Andrzej Popławski i najmłodsi uczniowie. Następnie nasi zdolni uczniowie zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. Na zakończenie wizyty Ksiądz Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z nauczycielami oraz słodki poczęstunek.

Z kolei 26 maja 2018 r. odbył się festyn rodzinny. Cała impreza zorganizowana była w stylu ludowym.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice i inni goście przebrani byli w stroje ludowe. Główną nagrodą w loterii fantowej, czyli hulajnogę, wygrał Piotr Krekora uczeń klasy III A, natomiast puchar dyrektora szkoły wywalczyli uczniowie z klasy III C z wychowawczynią panią Justyną Zabłocką. Całe wydarzenie wszyscy zapamiętają na długo.

Justyna Zabłocka