Uczniowie klasy III-A z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciepłowodach na Wrocławskim Spotkaniu Matematycznym w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego

W ramach rozszerzonego programu matematycznego klasa IIIA gimnazjum 26 maja 2018 r. wyjechała do Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. W pierwszej części spotkania, uczniowie wysłuchali wykładu na temat „Matematyka w skalach muzycznych, rytmach i budowie utworów”  prowadzonego przez studentkę V roku Matematyki – Annę Hnat. Wykład był bardzo ciekawy, dotyczył algorytmów matematycznych w muzyce jak również pokazywał muzykę w matematyce. Prowadząca oprócz slajdów puszczała muzykę i angażowała słuchaczy – zadając różnego rodzaju pytania.

Po wykładzie odbył się finał Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Mecz o pierwsze miejsce rozegrał się między szkołami gimnazjalnymi z Lubina i Wrocławia. Ostatecznie wygrali uczniowie (z prestiżowej szkoły funkcjonującej przy Politechnice Wrocławskiej) z Wrocławia. Po rozgrywkach rozdano nagrody laureatom Dolnośląskich Meczów Matematycznych oraz  laureatom finału wojewódzkiego IV Dolnośląskiej Edycji Konkursu Kombinatoryczno-Algorytmiczno-Logicznego KoALa w 2018 r.  w tym dwóm uczniom ZSP Ciepłowody: Tomaszowi Stawowemu i Dominikowi Zugajowi.

Tak zakończono tegoroczną współpracę z Instytutem Matematycznym UW. Nagrodzonym uczniom bardzo serdecznie gratulujemy sukcesów oraz Pani Elżbiecie Opyc – nauczycielowi matematyki, która  przygotowywała ich do tych konkursów.

Adriana Sołtysiak