W minioną niedzielę (24 czerwca 2018 r.) na boisku w Rudnicy odbył się Rodzinny Piknik Sportowy. Centralnym punktem pikniku był coroczny Turniej Piłkarski oraz po raz pierwszy zorganizowany Turniej Wsi Gminy Stoszowice.

Organizatorzy nie zapomnieli o dzieciach i całych rodzinach. W trakcie rozgrywanych meczy odbyły się dla nich różne zabawy i konkursy z nagrodami. Dzieciaki mogły także się wyszaleć na dmuchanych zamkach. Na imprezie dostępny był bufet, dania z grilla, frytki, wata cukrowa i popcorn. Do Turnieju Wsi Gminy Stoszowice zgłosiły się 4 sołectwa: Rudnica, Grodziszcze, Budzów i Przedborowa. Turniej, w którym startowały 5-osobowe drużyny, składał z 6 konkurencji: przeciąganie liny, sztafetowy bieg z przeszkodami, strzały do bramki piłką do rugby, wyścig taczek farmera, bieg slalomem z przelewaniem wody kubeczkami z wiadra do wiadra oraz rzuty beretem w dal. W każdej konkurencji sołectwa zdobywały punkty, które na koniec po zsumowaniu stworzyły końcową klasyfikację A oto ona:

KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU WSI:
 1. Grodziszcze
 2. Rudnica
 3. Przedborowa
 4. Budzów

W turnieju piłkarskim wzięło udział 6 drużyn: Wieża Rudnica, Przedborowianka Przedborowa, Cis Brzeźnica, Piasek Potworów, Perła Płonica i Grom Stoszowice. Zespoły po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy, w których grały systemem każdy każdym, mecze trwały po 2×15 minut, a o końcowych miejscach drużyn decydowała liczba zdobytych punktów. Za zwycięstwo zespół otrzymywał 3 punkty, za remis 1 pkt,  a przy porażce – 0 pkt. Po fazie grupowej odbyła się faza pucharowa. Drużyny z trzecich miejsc w tabeli grały mecz o 5 miejsce, drużyny z drugich miejsc rozegrały mecz o 3 miejsce, a zwycięzcy grup zagrali w finale o 1 miejsce Łącznie odbyło się 9 meczy. A oto wyniki meczy:

FAZA GRUPOWA

 • Przedborowianka Przedborowa – Grom Stoszowice 1:3
 • Piasek Potworów – Perła Płonica 0:2
 • Grom Stoszowice – Wieża Rudnica 1:2
 • Perła Płonica – Cis Brzeźnica 3:0
 • Przedborowianka Przedborowa – Wieża Rudnica 0:3
 • Piasek Potworów – Cis Brzeźnica 0:1

FAZA PUCHAROWA

 • Mecz o 5 miejsce: Przedborowianka Przedborowa – Piasek Potworów 1:1 karne 4:3
 • Mecz o 3 miejsce: Grom Stoszowice – Cis Brzeźnica 1:0
 • Finał: Wieża Rudnica – Perła Płonica 2:1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

 1. Wieża Rudnica
 2. Perła Płonica
 3. Grom Stoszowice
 4. Cis Brzeźnica
 5. Przedborowianka Przedborowa
 6. Piasek Potworów

NAGRODY INDYWIDUALNE:

 • KRÓL STRZELCÓW: Remigiusz Markiel (Wieża Rudnica) i Łukasz Idzi (Grom Stoszowice) – po 3 gole
 • NAJLEPSZY BRAMKARZ: Patryk Tomaszewski (Wieża Rudnica)
 • NAJLEPSZY ZAWODNIK: Krzysztof Niziołek (Perła Płonica)

Całą imprezę otworzył wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz. W obu turniejach drużyny plasujące się na podium otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody. Ale to nie nagrody były najważniejsze. Liczył się prestiż, która miejscowość okaże się najlepsza w Gminie Stoszowice. Rodzinny Piknik Sportowy był zorganizowany w ramach projektu „Rodzinny Piknik Sportowy integracją mieszkańców wsi Rudnica i Gminy Stoszowice” dofinansowanego w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom oraz sędziom za udział w turnieju. Dziękujemy również mieszkańcom Gminy Stoszowice, którzy w niedzielne popołudnie w dużej ilości przybyli dopingować własne drużyny oraz dziękujemy wszystkim tym osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju, a było tych osób sporo. Dobrze, że istnieją jeszcze ludzie, na których można liczyć i którzy udzielają się społecznie. I zapraszają za rok!

Monika Czekaj