7 czerwca 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach nie był zwykłym dniem. Nauczyciele nikogo nie pytali, nikt nie dostawał ocen, ale dla wielu z nas był to pracowity czas. Uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków, ale dźwigali ciężkie reklamówki i pudełka, a w nich… kamyki, muszelki, albumy, karty z piłkarzami, znaczki, monety,  klocki, maszyny rolnicze, autka, latawce, modele szybowców, figurki postaci z filmu Avengers-Liga Sprawiedliwych, itd.

Wszystkie te zbiory przedstawiali na wystawach stolikowych w szkolnej hali sportowej szkoły, a oglądali je zaproszeni goście.Po obejrzeniu wystaw nasze koleżanki  Zosia Tatrek z kl. IIIa, Dagmara Tapka z IIIb, Paulina Kowalik i Oliwia Jamborska z kl. IVa zaprezentowały bardzo atrakcyjne dla oglądających pokazy gimnastyczne. Występy na hali zakończył pokaz przygotowany przez Adasia Wolskiego modelu RC oraz szybowców. Kolejnym wydarzeniem Dnia Sukcesu był konkurs piosenki „Śpiewać każdy może” w dwóch kategoriach: soliści oraz duety/zespoły, który odbył się na świetlicy. Swoimi występami zachwycili nas szczególnie Aleksandra Rydz z kl. IVa i Filip Gryk-Waloszek z kl. V – zdobywcy dwóch I miejsc w kategorii soliści  oraz duet Dominika Misiura i Maja Jaksender z kl. IVa.

W Szkolnym Dniu Sukcesu uczennice i uczniowie nie tylko prezentowali swoje pasje oraz zainteresowania, ale również podsumowali całoroczne osiągnięcia w konkursach i zawodach. Dyplomy, nagrody książkowe, medale i gadżety ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali Mistrzowie Dobrych Manier, Mistrzowie Ortografii, członkowie Samorządu Uczniowskiego, uczestnicy kółka teatralnego, laureaci konkursów szkolnych międzyszkolnych, powiatowych i wojewódzkich (w tym roku szczególne osiągnięcia z matematyki mieli nasi gimnazjaliści z kl. III a: Tomasz Stawowy, Anna Zarówna. Aleksandra Opyc, Dominik Zugaj), oraz uczniowie, którzy osiągali sukcesy  sportowe  na szczeblu gminnym i powiatowym.

Gośćmi Dnia Sukcesu byli m.in.: sekretarz Gminy Robert Sarna, przewodniczący Rady Gminy Jacek Wolski oraz przedstawiciele Rady Rodziców: Damian Cieślik i Agnieszka Opyc, dyrektor szkoły Beata Lupa, uczniowie, nauczyciele i rodzice. Podsumowując tegoroczny Dzień Sukcesu, można stwierdzić, że realizacja Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnień w ZSP w Ciepłowodach przynosi oczekiwane efekty. Jesteśmy dumni, że są wśród nas uczniowie z pasją, bo warto takich ludzi spotykać.