XIX Powiatowy Rajd Rowerowy ponownie zawita do gminy Ząbkowice Śląskie. W sobotę 16 czerwca cykliści spotkają się w Tarnowie, by z boiska miejscowej Tarnovii o godzinie 10:00 wyruszyć w ciekawą trasę leśnymi duktami Masywu Brzeźnicy i po 10 km dotrzeć na miejsce startu. Tam tradycyjnie ulokowane będzie miasteczko rowerowe z mnóstwem atrakcji dla uczestników rajdu.

„Mamy dla pierwszych 600 uczestników koszulki oddychające BIKE-owa Ziemia Ząbkowicka, które w tym roku zostaną dodatkowo opatrzone logiem „Niepodległa”. Świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości i chcemy, by ten fakt stał się istotnym elementem naszej imprezy rekreacyjno-sportowej” – zachęca do udziału Starosta Ząbkowicki Roman Fester.

Powiatowy Rajd Rowerowy składał się będzie z dwóch części. Pierwsza to rekreacyjny przejazd wytyczoną trasą, a druga to konkurencje sprawnościowe w miasteczku rowerowym. Każdy z uczestników otrzyma zupełnie bezpłatnie wspominaną koszulkę techniczną, opaskę odblaskową oraz indywidualny nr startowy. Na sympatyków rowerowych wypraw czekają również konkurencje sprawnościowe i wybory Miss Rajdu. „Tegoroczny Powiatowy Rajd Rowerowy odbędzie się w gminie Ząbkowice Śląskie – serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców oraz gości na wspólną zabawę. Na każdego czekać będzie ciepły posiłek oraz wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami i blok sportowy. Widzimy się 16 czerwca w Tarnowie!” – zachęca do udziału w rajdzie Marcin Orzeszek burmistrz Ząbkowic Śląskich.

Biuro rajdu będzie czynne w sobotę, 16 czerwca 2018 r. od godz. 8:00 do 9:30. Zapisy uczestników wyłącznie w biurze. Szczegółowe informacje w regulaminie i na plakacie. Zachęcamy do udziału.