Nie ma cię. Nigdy nie było. Nie wiem jak cię wymyśleć dzisiaj mam, by się nam tak ułożyło jak piękne słowa, co znaczą miłość. Nie ma cię. Dla mnie cię nie ma. Nie wiem jak cię przekonać dzisiaj mam, byś się stał niebem i ziemią, powietrzem, wodą, gwiazdą, przestrzenią. Wszystkim, czego chcę, będziesz ty. Nie ma cię. Tęsknie za tobą. Puste miejsce mam w sercu, tylko wyjść. Zacznę się. Będę na nowo. Nie będę listów pisała bogom. Czego tylko chcę, dasz mi ty. Nie będę listów pisała bogom. Wszystkim, czego chcę, będziesz ty. Nie będę listów pisała bogom. Czego tylko chcę, dasz mi ty. Nie będę listów pisała bogom. Wszystkim, czego chcę, będziesz ty. Nie ma cię… Nigdy nie było…

Zaczęło się w 2017 r., kiedy słynna grupa Depeche Mode zaskoczyła swoich fanów folkową interpretacją jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence”. Cover tej właśnie wersji wykonały cztery niezwykle uzdolnione dziewczyny ze Szczecina. Tak narodziła się formacja „TULIA”. Głosy charakterystycznymi dla muzyki ludowej dają nowe życie znanym piosenkom. Kolejnym ich hitem okazała się przejmująca interpretacja utworu „Nieznajomy” Dawida Podsiadło, którą prezentowaliśmy zaledwie trzy miesiące temu.  Zespół TULIA nagrał pierwszą płytę, której premiera miała miejsce kilkanaście dni temu. Wypełniają ją niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło. Dziewczyny z TULII nie chcą jednak ograniczać się do interpretacji cudzego repertuaru. Przedstawiają więc także własne kompozycje. Jedną z nich jest „Jeszcze Cię nie ma”. Enigmatyczny w treści utwór jest narracją o naszych podświadomych pragnieniach, o tęsknocie do kogoś, lub czegoś nieuchwytnego. Czy to pierwiastek duchowy, czy zwykła, codzienna rzecz lub gest? Teledysk powstał w przepięknym miejscu, jakim jest Muzeum Wsi Polskiej w Opolu, gdzie – jak mówią pieśniarki – „czułyśmy niesamowity klimat naszej kultury. Pokazane w nim obrazy mogą pomóc w rozbudzeniu wyobraźni na temat dźwięków, które staramy się oddać w naszych utworach i interpretacjach”.

W samo południe”  – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.