W Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji odbył się IV Powiatowy Przegląd Teatralny „Spotkanie bajek” zorganizowany przez Samorządowe Przedszkole „Bajkowa Kraina” w Ciepłowodach.

W tym roku na zaproszenie odpowiedziały trzy przedszkola. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr. 1 w Ziębicach, wychowankowie pani Kamili Pierzak i Moniki Osiadacz, zaprezentowały bajkę pt. „Kot w butach”. Dzieci z Przedszkola na Orlej Polanie w Ziębicach, przygotowane przez panią Anitę Szkolarz, wystąpiły w bajce pt. „Dziubal Bury.” Podopieczni pani Katarzyny Galik z Przedszkola Publicznego w Henrykowie wystąpiły w bajce pt. „Zamieszanie w krainie bajek”. „Spotkanie bajek”, które miało miejsce 30 maja 2018 r., rozpoczęli gospodarze, wychowankowie pani Grażyny Klonowskiej i Barbary Sulimy piosenką pt. „Lubimy bajki” i przedstawieniem pt. „Jaś i Małgosia” w wersji proekologicznej. Natomiast podopieczni pani Zofii Stilger-Ślicznej i Marioli Bajtek zaprezentowały układ taneczny do piosenki pt. „Chokolade”. Każdy występujący zespół otrzymał pamiątkową statuetkę oraz piłki dla całej grupy. Ponadto dla uczestników przeglądu przygotowano słodkie bułeczki napoje. Po raz kolejny przegląd teatralny był okazją do zaprezentowania umiejętności aktorskich naszych przedszkolaków i podpatrzenia warsztatu pracy innych nauczycieli.

Przegląd bajek jest okazją do uroczystego wręczenia nagród dzieciom, których prace zostały wyróżnione w konkursie plastycznym. W tym roku tematem konkursu była bajka pt. „Kot w butach”. Wyróżniono prace:

  • Julii Babło z Przedszkola Publicznego nr. 5 w Ząbkowicach Śl. wychowanki Agnieszki Łysoń,
  • Natalii  Ślęzkowskiej z Przedszkola Publicznego w Henrykowie, podopiecznej Katarzyny Galiki i Krystyny Cichockiej,
  • Leny Świerzakowskiej z ZSP w Bardzie z filią w Przyłęku z grupy pani Elżbiety Rymaszewskiej.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim przybyłym gościom za udział w naszej imprezie, wszystkim dzieciom i wychowawcom. Szczególnie dziękujemy radzie rodziców przedszkola „Bajkowa kraina” za pozyskanie środków, pomoc w przygotowaniu sali i poczęstunku.